İkbal Gürpınar kimdir? (Kaç yaşında, nereli?)İkbal Gürpınar kimdir? (Kaç yaşında, nereli?)

Geçtiğimiz haftalarda corona virüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu. Gürpınar bir süre önce de babası ve annesini covid-19 nedeniyle kaybetmişti. İkbal Gürpınar kimdir?

Corona virüse yakalanan ve bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra eski sağlığına kavuşan ünlü sunucu İkbal Gürpınar, taburcu olmasının ardından, ‘Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbime kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz. Nefes almak ne büyük bir nimet” ifadelerini kullanmıştı.

İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

İkbal Gürpınar 4 Ekim 1969 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi. Kırıkkale İmam Hatip Ortaokulu, Çankaya Lisesi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan İkbal Gürpınar, 1992 yılında Polis Radyosu’nda sunuculuk kariyerine başladı.

1994 TRT’de başlayan televizyon hayatı boyunca birçok projeye imza atan İkbal Gürpınar 2007’den 2015’e kadar KANAL 7’de İkballe Diyar Diyar ve Kabe Yollarında gibi programlar sundu. Sayısız sosyal sorumluluk projesine imza atan Gürpınar Mutlu Kadın Mutlu Toplum adında yurt içi ve yurt dışında konferanslar verdi.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.