İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Huawei’yi bir darbe daha: hafıza kartı kullanamayacak!

Huawei’yi bir darbe daha: hafıza kartı kullanamayacak!

Huawei için Google’ın ilişkilerini askıya alması ile başlayan süreç her geçen gün daha fena hale geliyor. ARM’ın ilişkilerini askıya alması ile kısa vadede işlemci üretmesi engellenen Huawei bellek kartı yasağı ile bir darbe daha aldı.

Huawei’nin bellek kartı standartlarını belirleyen bir organizasyon olan SD Birliği’ne ( SD Association – SDA ) üye olması yasaklandı. Bu değişim hali hazırda piyasada olan modeller ile SD ve microSD kart kullanımını etkilemiyor.

Huawei bellek kartı yasağı ile yüz yüze! MicroSD’ye veda!

huawei-nano-sd-kart-1

İlerleyen günlerde satışa sunulacak olan yeni modellerde microSD hafıza kartlarına yer verilmesine ve bundan sonraki süreçte standartların belirlenmesinde Huawei’nin rol almasına izin verilmeyecek. SD Birliği bu yasağın Amerika Tibaret Bakanlığı’nın emirlerine uymak için getirildiğini doğruluyor.

İlgili Yazı

NVIDIA Yeni GeForce RTX Grafik Kartını Tanıtacak

SD Birliği’nden atılmak Huawei için mutlaka büyük bir darbe, sadece geçtiğimiz günlerde ilişkilerini kesen şirketleri göz önünde bulundurursak, minik kalıyor. Tüm bunların yanı sıra Huawei’nin ” Nano Memory Cards ” ismi altında kendi bellek kartlarını kullanmaya başlamış olması bu sorunu çözüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen