İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei’den yeni işletim sistemi: Huawei Harmony

Huawei’den yeni işletim sistemi: Huawei Harmony

Bir süre önce akıllı telefonlar için işletim sistemi geliştirdiklerini açıklayan ve bu işletim sistemi için ArkOS adını almak üzere ticari başvurusunda bulunan Huawei, şimdi de yeni bir isim marka başvurusunda bulundu. 12 Temmuz tarihinde Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan marka başvurusunda da Harmony ismi görülüyor. Peki Huawei yeni işletim sistemi nerelerde kullanılacak? Huawei Harmony ile ilgili ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

Huawei yeni işletim sistemi bilgisayarlar için olacak

Marka başvurusunda bulunan Harmony’in mobil cihazlar ve bilgisayarlar için kullanılması beklentiler arasında yer alıyor. Huawei 2015 yılından beri kendi işletim sisteminde çalıştığını duyurmuştu. Harmony işletim sistemi ile birlikte de anlaşılan Huawei, sadece akıllı telefonlarında değil bilgisayarların da kendi işletim sistemini kullanacak.

 

huaweiden-yeni-isletim-sistemi-geliyor

Android‘in en büyük rakiplerinden biri olması planan ArkOS’un, önümüzdeki sonbahar aylarında tüketicilere sunulması bekleniyor. Fakat Harmony yüklü bilgisayarların veya mobil cihazların tüketiciye ne zaman sunulabileceği ile ilgili hiçbir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde daha çok bilginin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Ancak ortaya çıkan bilgiler ile beraber Huawei’in kendi ekosistemini kurmaya çalıştığını belirtebiliriz. Bu da Huawei cihazlar arasındaki senkronize ve diğer öğelerin basitçe gerçekleştirilebileceğini belirtiyor. Kısa vadede olmasa da uzun vadede Huawei son derece iyi bir ekosistem yaratabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen