1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Huawei, Yaptığı Yatırımlarla Kirin Yongasını Sektörün Yeni Lideri Yapacak
Trendlerdeki Yazı

Huawei, Yaptığı Yatırımlarla Kirin Yongasını Sektörün Yeni Lideri Yapacak

Son yılların liderliği kovalayan şirketlerinden Huawei, Kirin yonga setleri sayesinde yapay zeka ve server çipleri geliştirmeye başladı.

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, 2018 yılında Apple’ın önüne geçmeyi başarmıştı. Şirket, sektörde hızla ilerlemeye devam ederken Samsung’un hemen arkasında yer alıyor. Henüz ilk sıralarda yer almasa da yonga setleri konusu ile ilgili fazlasıyla gelişme kaydeden Huawei, çok yakında yeni gelişmelerle karşımızda olmaya hazırlanıyor.

İlgili Yazı

Huawei Mate X Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Huawei, Apple’a karşı olan üstünlüğünü sürdürmek için yılda 250-260 milyon aralığında sevkiyat yapmayı planlıyor. Bu sevkiyat planının dahilinde P ve Mate serisi, orta seviye içinse Honor yer alıyor. Güncel vaziyete göre Huawei, Çin’deki 4K televizyonların yonga seti pazarında %50’lik bir alanı dolduruyor.

huawei-yaptigi-yatirimlarla-kirin-yongasini-sektorun-yeni-lideri-yapacak-bir-portal
Akıllı telefonlar için ürettiği yonga setlerinin yanı sıra Huawei, yapay zeka ve server işlemcileri üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu vaziyete ek olarak, şirketin 2018 yılı içerisinde yarı iletken ürünlere ayırdığı bütçe bir önceki yıla göre %45 artış gösterdi. Bu da 21 milyar dolara denk geliyor.

Bu denli kapsamlı çalışmalar sürdürülse de Huawei, Kirin yonga setlerini hala diğer markalara dağıtmıyor. Yonga setlerinin satışlarına başlanırsa, Huawei önümüzdeki dönemlerde sektörün lideri konumunda yer alabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen