1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei uygulama mağazasının ismi belli oldu!

Huawei uygulama mağazasının ismi belli oldu!

Amerika ve Google’ın yaptırımlarından sonrasında tek başına kalan Huawei, kendi işletim sistemini geliştireceğini açıkladı. Bu açıklamadan kısa süre sonra Google Play Store yerini alacak Huawei uygulama mağazası için gözler Aptoide’e çevrildi.

Aptoide, Huawei uygulama mağazası oluyor

Google Play Store desteğini emniyet güncellemeleri haricinde kaybeden Huawei, yeni uygulama mağazası arayışında mutlu sona ulaştı. Uygulama marketinin CEO’su tarafından yapılan açıklamaya nazaran Huawei, bu boşluğu Aptoide ile doldurmayı planlıyor. Uygulama mağazasının hali hazırda Oppo ile ortaklık bulunuyor. Bu mağazanın, Huawei’nin akıllı telefonlarında Google Play Store yerine kullanacağı uygulama mağazası olma ihtimali de oldukça yüksek.

huawei-aptoide-uygulama-mağazası

Huawei’nin kendine ilişkin App Gallery adlı bir uygulama mağazası bulunuyor. Ancak, 900 bin uygulamaya sahip Aptoide ile kıyaslandığında App Gallery uygulama açısından geride kalıyor. Tabii Aptoide de tamamen mükemmel değil. Bu uygulama mağazasına da bazı popüler uygulamaların eklenmesi gerekiyor.

İlgili Yazı

WhatsApp desteklemeyeceği cihazları açıkladı!

Şirket, Portekiz merkezli olduğu için, Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei’ye uyguladığı yasaklardan etkilenmeyecek. Huawei’nin bu yasaklara karşı B,C hatta D planının olmasını muhtemelen ne Google ne de ABD yetkilileri bekliyordu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen