İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Huawei P30 Pro tamiri zor cihazlar listesinde!

Huawei P30 Pro tamiri zor cihazlar listesinde!

Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapılan Huawei P30 modelleri, kuvvetli donanımları ve kameraları ile dikkatleri çekiyor. Yurt dışında açılan ön sipariş stokları saniyeler içinde tükenen P30 serisinin, son derece yoğun ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Mobil cihazları parçalarına ayırması ile tanınmış iFixit, bu sefer Huawei P30 Pro‘ya el attı. Huawei P30 Pro’yu parçalarına ayıran iFixit, bununla alakalı resimleri de yayınladı. Ayrıca Huawei P30 Pro tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi.

İlgili Yazı

Huawei P30 saniyeler içinde tükendi!

Huawei P30 Pro tamiri zor olan cihazlar listesine alındı!

iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrılan Huawei P30 Pro, parçalarına ayrılması ve tamiri zor olan cihazlar listesine eklendi. Bununla beraberinde ekibin yaptığı yoruma göre P30 Pro’nun tamiri büyük ihtimalle pahalı olacaktır. P30 Pro bildiğiniz üzere metal ve cam bir yapıya sahip. iFixit ekibine göre zarif bir dizayna sahip olan modelin, açılması son derece zor.

ifixit-repair-bir-portal
Arka kapak çıkartıldıktan sonra karşınıza ilk önce kablosuz şarj ve kablosuz ters şarj bobini çıkıyor. Daha sonra ise periskop sistemiyle kamera modülünü görüyorsunuz. Bakıldığı zaman Huawei P30 Pro yenilikçi ve enteresan özellikler sunuyor. Ancak bunlarla beraberinde tamir için son derece komplike ve zor bir yapıya sahip. iFixit bu yönden tamir edilebilirlik puanına 10 üzerinden 4 veriyor.

İlgili Yazı

A101 ’de 18 Nisan’da Satılacak 6 Teknolojik Ürün

iFixit’in Huawei P30 Pro yorumu

iFixit’e göre Huawei P30 Pro açılırken birçok sökme prosedürü gerektiriyor. Sert yapıştırıcılarla kurulan düzen, bu yönden tamiri zor hale getiriyor. Hem öne hem de arkaya yoğun biçimde yapıştırılmış olan cam, onarım sırasında da kırılma riski taşıyor. Ayrıca pil değişimi de vakit gerektiren bir yerleştirmeye sahip.

Huawei P30 Pro iFixit’in puanlamasında sadece tek bir olumlu yorum aldı. O yorum da standart bir vida kullanımından kaynaklı. Bu yönden bakıldığında cihazın sökülmesinde birçok aparat kullanmaya gerek kalmıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen