İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Huawei otomobil bu ay tanıtılıyor!

Huawei otomobil bu ay tanıtılıyor!

huawei-otomobil-bu-ay-tanitiliyor-bir-portal-min

Akıllı Telefon Dünyasının iddialı markalarından biri olan Huawei, bu kez Şangay Otomobil Fuarı’nda boy gösterecek. İlk bakışta saçma bir cümle gibi dursa da Huawei’nin hedefinde bir otomobil üretmek olabilir.

Tüketici elektroniği konusu ile ilgili başarılı ürünlerle adından söz ettiren Çinli akıllı Telefon üreticisi, ilerleyen aşamada bu başarıyı otomobil pazarında da kanıtlamak istiyor.

İlgili Yazı

Tesla Model 3 hakkında önemli açıklama!

Huawei otomobil için geri sayım başladı!

Son çıkar haberlere göre, Huawei otomobil önümüzdeki günlerde kapılarını açacak olan Şangay Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Huawei, yeni otomobili için devlet destekli Çinli otomobil üreticisi Dongfeng ile beraber çalıştı.

Huawei otomobil araç içi iletişim, beşinci nesil kablosuz ağ ve bulut teknolojileri ile öne çıkacak. Araç yönetimi, trafik zamanlaması ve ekipman yönetimi gibi yetenekler de Huawei otomobilde yer alacak gibi görünüyor.

Huawei ve Dongfeng çifti bu ayın başında aşağı yukarı 446 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma kapsamında 5G otonom araçlardan lojistik ve taşımacılık için bulut platformlarına kadar çoğu teknolojik geliştirme yer alıyor.

İlgili Yazı

Tesla, Model 3’ü Hacklemeyi Başaran Ekibe Model 3 Hediye Etti

Teknoloji devlerinin otomobil Dünyasına karşı yakınlığı zaten biliniyor. Apple da uzun süredir kendi aracı üzerinde testler yapıyor. Google tarafında ise sürücüsüz araç testleri uzun yıllardan beri devam ediyor. Akıllı Telefonlar Dünyasında birbirinin önemli rakibi olan bu üçlü, ilerleyen yıllarda otomobillerde de rekabet edecek.

Yeni nesil otomobilin yollara inmesi çok da mümkün gibi görünmüyor. Ancak, gelecek dönemin projeksiyonu olması açısından teknolojik bir öneme sahip. 16 Nisan’da kapılarını açacak olan fuarda görücüye çıkacak olan Huawei otomobil bakalım dizayn olarak neye benzeyecek?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen