İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei Mate 30 Dünyada bir ilke imza atacak!

Huawei Mate 30 Dünyada bir ilke imza atacak!

Huawei geçtiğimiz yıl Apple’a büyük bir çalım atarak, Apple A12 öncesinde Dünyanın ilk 7 nm İşlemcisi Kirin 980‘i tanıtmıştı. TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen İşlemci ilk olarak Huawei Mate 20 serisine güç verdi.

İlgili Yazı

İşte tüm detayları ile Huawei P30 Lite!

Ancak, iPhone modelleri Mate 20 serisinden daha önce satışa sunulduğu için Kullanıcılara sunulan ilk 7 nm İşlemci Apple A12 oldu. Ortaya çıkan rapor eder vasıtası ile Huawei’nin tekrar bir ilke imza atacağı gözler önüne serildi.

Mate 30 Kirin 985 ile bir ilke imza atacak!

Huawei cephesinde gözler üç gün sonra yani 26 Mart tarihinde tanıtılacak olan P30 serisine çevrildi. Bununla beraber aylar sonra tanıtılacak olan Huawei Mate 30 modeli ile ilgili ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

Mate 30’un EUV ile üretilen bir İşlemciye sahip ilk Telefon olması bekleniyor. Kirin 985, EUV yani aşırı ultraviyole prosedürü ile vasıtası ile standart 7 nm’lik bir İşlemciye karşılaştırma yüzde 20 daha çok transistör yoğunluğuna sahip olacak.

huawei-kirin-985-bir-ilke-imza-atacak-bir-portal

Kirin 985, Kirin 980’e karşılaştırma daha yüksek performans sunabilmek için artırılmış saat hızlarıyla gelecek. Ancak, İşlemci ve grafik mimarisi büyük oranda aynı kalacak. Bununla beraber İşlemci içerisinde 5G modem yer alacak.

Apple A12 Bionic ve Kirin 980, TSMC tarafından üretiliyor. Apple, TSMC ile çalışmaya devam edeceği için aynı biçimde yeni işlemcileride TSMC üretecek. Tabi, Huawei’nin ” Dünyanın ilk ünvanlarını ” almaktan büyük hedefleri var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen