İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei işletim sisteminin ismi belli oldu

Huawei işletim sisteminin ismi belli oldu

Huawei pek oldukça markadan önemli ambargolarla karşı karşıya. Özellikle işletim sistemi tarafında önemli riskler yaşama ihtimali bulunan Huawei, geçtiğimiz aylarda kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde Huawei CEO‘su tarafınca zamanı açıklanan Huawei işletim sistemi’nin ismi belli oldu!

Huawei işletim sistemi! : Hongmeng

Çinli teknoloji devi, uzun zamandır geliştirmekte olduğu işletim sistemi için ‘Hongmeng‘ adını tescil ettirdi. 24 Ağustos 2018 tarihinde başvurusu yapılan ismin, tedavül süresi ise 14 Mayıs 2019 – 13 Mayıs 2029 olarak belirlenmiş durumda. Şu an için bilinmiş olduğu kadarıyla geliştirilmekte olan işletim sistemi akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, giyilebilir cihazlar, televizyonlar ve otomobiller dahil olmak suretiyle evrensel bir platform olarak kullanılacak.

İlgili Yazı

Uygun fiyatlı Redmi 7A tanıtıldı! İşte özellikleri

huawei-isletim-sistemi-adi
Yeni işletim sistemi tüm Android ve Web uygulamaları ile ahenkli bir biçimde çalışacak. Şimdilik bunun iyi mi gerçekleşeceği bilinmese de, kullanıcılar için oldukça önemli bir teferruat bulunduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber şirketin uygulama mağazası tarafında da farklı alternatiflere baktığını biliyoruz.

Siz işletim sisteminin adı ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni işletim sistemi başarılı olabilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen