İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei işletim sistemi patenti ortaya çıktı

Huawei işletim sistemi patenti ortaya çıktı

Tüm anlaşmaları askıya alınan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi üstünde çalıştığını açıklamıştı. Huawei işletim sistemi ismi firmanın yapmış olduğu başvuruyla ortaya çıktı.

Huawei işletim sistemi adı netleşiyor

Geçen hafta başlangıcında netleşen bilgiye göre Çinli firmanın, Android‘in tüm çekirdek yapılarından tamamen çıkarak kendi işletim sistemini geliştireceği kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu açıklama üzerine birçok tahmin meydana getirilen konu ise yeni işletim sisteminin adı oldu. Bugün açığa çıkan bir patent başvurusuyla beraber bu konudaki spekülasyonların da kesileceği tahmin ediliyor.

huawei-ark-os

Huawei Ark OS

Huawei tarafınca Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi’ne meydana getirilen başvuru cevabında, şirketin marka adı için firma üstüne müracaat yaptığı ortaya çıktı. ABD ve Google’ın yaptırımlarıyla gündeme gelen firmanın yapmış olduğu başvuruda, Huawei Ark OS, Ark, Ark OS ve Huawei Ark marka isimlerinin yer almış olduğu görülüyor.

İlgili Yazı

YouTube video arama yeni özellikle kolaylaşacak

Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Android’e karşı bir alternatif üreten firmanın bu isimlerden birini kullanımı çok yüksek olasılık görünüyor.

Bir önceki spekülasyonda ortaya çıkan Hongmeng OS ismi yerine Ark OS’u nasıl buldunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen