İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei Hongmeng OS için geri adım attı!

Huawei Hongmeng OS için geri adım attı!

Son zamanlarda Huawei tarafında yaşanan şiddetli vakalar, şirketin kendi planlarını da gün yüzüne çıkartmıştı. Yaşananların arkasından Huawei Hongmeng OS mevzusunda geri adım attı.

Huawei Hongmeng OS’un akıllı telefonlar için geliştirilmediğini belirtti

huawei-hongmeng-os-geri-adim-shiftdelete

ABD ile yaşanmış olan sorunlarda bir çok engelleme tehditi ile karşı karşıya kalan Huawei, kendi işletim sistemleri Hongmeng OS hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu. Bir b planı olarak geliştirdiklerini söyledikleri Hongmeng OS, olası engelleme durumlarına karşı şirketin zorda kalmamasını sağlayacaktı. Huawei Genel Müdür desteksı Catherine Chen, yaptığı açıklamada Hongmeng OS’un akıllı telefonlar için geliştirilmediğini ve akıllı telefon tarafında Android ile çalışmalara devam edileceğini belirtti. Bu işletim sisteminin daha çok endüstriyel kullanıma uygun bulunduğunu belirten Chen, akıllı telefonlar için birazcık yetersiz olduğunu vurgulayacak bazı söylemlerde de bulundu.

Daha öncesinde söylenen o denli şeyin arkasından yetkililerden gelen izahat, pek çok kişiyi de şaşırtmayı başardı. Şu an için mevzu hakkındaki detaylar net olarak bilinmese de, engelleme tehditinin hafiflemesinin peşinden şirketin Android ile çalışmayı daha uygun görmüş olabileceğini düşünebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen