1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Huawei, Google Play Store alternatifi için kolları sıvadı!

Huawei, Google Play Store alternatifi için kolları sıvadı!

Google başta olmak suretiyle ABD’li teknoloji şirketlerinin hükümetin talebi doğrultusunda Huawei ile ilişkilerini askıya alması ve ondan sonra bunu üç ay ertelemesi, Huawei’nin alternatiflere ihtiyacı olduğunu gözler önüne serdi.

Şirket kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor olsa da, tatbik desteği olmadıktan sonrasında başarısızlıkla sonuçlandığına onlarca kere kez tanık olduk. Bloomberg’in haberine bakılırsa, aslına bakarsak şirket Google Play için alternatif geliştirdi.

Huawei Google Play Store alternatifi üzerinde çalışıyor!

Google’a olan bağımlılığı yavaş yavaş azaltmak isteyen Huawei’nin 2018 yılının sonuna doğru muhtelif uygulama geliştiriciler ile görüşmeye başladığı belirtiliyor. Huawei’nin sunduğu antak kalma kapsamında Huawei’nin uygulama mağazası için Android uygulamaları oluşturacak.

google-dan-huawei-yasagi-icin-sevindirici-aciklama-1-min

Buna karşılılık olarak Huawei ise uygulamaların bilhassa Çin’de pazarlanmasına katkı sağlayacak. Hatta, Google Play Store üzerinde bazı modifikasyonlar yapılarak Huawei’ye özgü bir tatbik oluşturabileceği bile belirtildi.

İlgili Yazı

Çin’deki izleyicilere Game of Thrones şoku!

Kendi tatbik mağazasının telefonlara kurulu gelmesi için Avrupa’daki birçok GSM operatörü ile görüşmelere süregelen Huawei’nin bu sayede 50 milyon fazla kullanıcıya uygulamalarda indirim lafı verdiği belirtiliyor.

Tüm bu çabalara rağmen analistler, Google Play Store karşısında Huawei’nin kendine has bir platform üstünden ilerlemeyeceğini belirtiyor. En büyük sıkıntı son kullanıcıda oluşan negatif etkinin kırılmasının oldukca zor olması.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen