1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Huawei CEO’su Ken Hu da bir açıklama yaptı!

Huawei CEO’su Ken Hu da bir açıklama yaptı!

Teknoloji dünyası Amerika Huawei yasağı ile meşgul. ABD’nin Ulusal Acil Durum ilan etmesinin ardından birbirini izleyen olaylar serisinde Huawei’nin birçok ilişkisi tehlikeye girdi. Google, Intel ve Qualcomm şeklinde firmalar Huawei ile ilişkilerini askıya alırken, WiFi İttifakı ve SD Birliği gibi oluşumlar Huawei’nin yetkilerini sınırlandırdı. Şirket cephesinden önemli isimler de konuyla alakalı açıklamalar yaparak, kamuoyuna bilgi verdi. Ilk başlarda Huawei Kurucusu Ren Zhengfei iki değişik açıklama yapmış oldu. Şimdi de bir açıklama Huawei CEO’su Ken Hu cephesinden geldi.

Huawei CEO’su Ken Hu: “Teknolojide duvar istemiyoruz”

Almanya’da düzenlenen Ulusal Siber Güvenlik Konferansı’na katılan Huawei CEO’su Ken Hu, son günlerde yaşanmış olan ticari kısıtlamalara değindi. Hu, periyodu soğuk cenk dönemine benzetti. Sürecin küresel tedarik zincirine verdiği zararın adil rekabeti tehlikeye soktuğuna değinen. Idareci, bunun ortak bir sorun olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, başka şirketlerin de benzer zararları görebileceğine dikkat çekti.

hongmeng-huawei-isletim-sistemi

Ken Hu açıklamasında şu laflara yer verdi ““Avrupa’da, parlak zeka telefon kullanıcılarının ortalama dörtte üçü Android tabanlı akıllı telefonları tercih ediyor. Huawei bu pazarın yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor. Dikkatsizce alındığını düşündüğümüz bu kararlar, Avrupa’daki tüketicilere ve işletmelere büyük ölçüde zarar verebilir” dedi.

İlgili Yazı

HTC dünyanın en büyük telefon pazarından çekiliyor!

Hu’nun açıklamasında Berlin Duvarı benzetmesi de dikkat çekti. Başka duvarlar görmek istemediklerini söyleyen idareci, “Ticaret açısından da teknoloji açısından da yeni duvarlar inşa etmek istemiyoruz” dedi.

Son olarak Huawei CEO’su ARM ile iş birliğinin askıya alınmasına değindi. Sorunun kısa sürede çözüleceğini söyleyen Hu, “Bu üzücü durumun çözülebileceğinden eminiz” dedi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen