1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

huawei-ark-os

Huawei, Mart ayında yaptığı açıklamada olası ambargolara karşı ‘b planı’ olarak bir işletim sistemi geliştirdiklerini doğrulamıştı. Google ile yaşanan sorunların ardından gündeme gelen işletim sistemi, en son ‘ARK OS‘ olarak adlandırılmıştı. Huawei ARK OS görüntüleri geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı!

İlgili Yazı

Huawei CEO’su Ken Hu da bir açıklama yaptı!

Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

Ortaya çıkan ilk iddialar ve patentler, işletim sisteminin ‘Hongmeng OS‘ olarak adlandırılabileceğini ortaya çıkartmıştı. Çin için en uygun bir isimlendirme olsa da, global kullanım için makul görülmediği düşünülmüş olsa gerek ki ‘ARK OS’ isminin de patenti alındı. İşletim sistemi hakkında bilinen ayrıntılara hemen yukarıdaki bağlantımızdan erişebilirsiniz.

Bununla beraber geliştirilme aşamasında olan yeni işletim sistemiy ile ilgili görüntüler de geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

huawei-ark-os2

Huawei Central tarafından yayınlanan görüntüler, yeni işletim sisteminin ayarlar menüsü hakkında kullanıcı arayüzü bizlere sunuyor. İşletim sisteminin şu an geliştirme aşamasında olduğunu düşünecek olursak, dizayn açısından son derece yol katetmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

huawei-ark-os3

Uygulama mağazası tarafında da bazı görüntüler bulunuyor. İşletim sistemi yaşanan olayların ardından biraz aceleye gelmiş olsa da, arayüz açısından daha iyi bir görüntü sunması beklenebilirdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

“Zayıf insanlar fırsatları beklerler. Güçlü insanlar ise fırsatları kendileri yaratırlar.” Og Mandino

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen