İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Huawei Android Q beta programından kaldırıldı!

Huawei Android Q beta programından kaldırıldı!

huawei-android-q-beta-programindan-kaldirildi

Geçtiğimiz günlerde ABD hükümetinin Ulusal Acil Durum ilan etmesinin ardından Google, Huawei ile ilişkilerini askıya aldı.

Bundan kısa süre önce, Android Q işletim sisteminin beta programına alınan Huawei telefonlar için kötü haber de geldi.

Huawei Android Q beta programına sahip olan telefonların bu programdan çıkarıldığı ortaya çıktı. Yani Huawei telefonlarında Android Q beta deneyimi yaşanamayacak.

İlgili Yazı

Android, bir iOS özelliğini daha alıyor!

Huawei Android Q beta programı hakkında karar çıktı

Google Huawei anlaşmasının askıya altına alınmasından ötürü Huawei’in Android lisansının geçici süreliğini etkisiz bırakılması sonucunda bu vaziyet da pek şaşırtıcı olmadı.

Huawei’in beta programına dahil olan Mate 20 Pro modeli, artık Google Android Q beta sayfasından silinmiş vaziyette. Ancak Huawei’in web sitesinde geliştiriciler için güncelleme sayfası halen daha yer alıyor.

Huawei akıllı Telefon modelleriyle beta programı, sadece belli başlı kişiler tarafından kullanılabilecek. Bu kişiler de Google’ın belirlemiş olduğu uygulama geliştiricisi kişiler olacak.

Huawei ve Google ilişkilerinin askıya alınması Kullanıcıları ilk olarak beta programında etkiledi. Kullanıcıların ilerleyen zamanda daha hassas konularda etkilenip etkilenmeyeceği henüz bilinmiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen