1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. HTC dünyanın en büyük telefon pazarından çekiliyor!

HTC dünyanın en büyük telefon pazarından çekiliyor!

htc-dunyanin-en-buyuk-telefon-pazarindan-cekiliyor-1

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında 1.1 milyarlık anlaşma kapsamında Google’a yapılan satış sonrasında, HTC’nin telefon bölümünde kaç çalışan kaldığı bilinmezken, şirket son dönemde sanal gerçeklik alanına daha fazla odaklanıyor.

Finansal raporlar kötüye gidişatın durdurulamadığını gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Hindistan’dan çekilme kararı alan HTC, bu kez dünyanın en büyük telefon pazarı olan Çin’den çekilmeye hazırlanıyor.

İlgili Yazı

Android Pie güncellemesi alacak telefonlar

HTC Çin pazarından çekilmeye karar verdi!

HTC tarafından yapılan resmi açıklamada geçici olarak pazardan çekilmeye karar verildiği belirtilirken, cihazlar şu anda mağazalardan satın alınamıyor. Bu kapsamda HTC’nin Telefonları artık JD.COM ya da Tmall’da bulunamıyor.

htc-weibo-post

Buna rağmen HTC’nin Çin’deki kendi mağazalarından telefonları satın almak mümkün. Ancak, HTC U11 ve U11 Plus gibi modeller bile şu anda stoklarda yok.

Uzun vadeli iş stratejisini gözden geçirerek bu kararı aldığını belirten HTC, VR yani sanal gerçeklik gözlüğü gibi daha fazla kar edeceğini düşündüğü alanlara yönelmeye karar vermiş durumda. Bu çekilme kararının ne zaman sonlanacağını veya kalıcılık kazanacağını ilerleyen dönemde hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

“Zayıf insanlar fırsatları beklerler. Güçlü insanlar ise fırsatları kendileri yaratırlar.” Og Mandino

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen