1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Honda Yeni Elektrikli Aracını Cenevre’de Sunacak

Honda Yeni Elektrikli Aracını Cenevre’de Sunacak

Honda, 2019 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ‘Honda e Prototype’ adı altında tamamiyle yenilikçi bir elektrikli araç tanıtacak.

honda elektrikli araba

İleri teknolojinin yanı sıra yalın ve pürüzsüz hatlara sahip ekstrem dış dizaynla, çağdaş ve minimalist iç dizaynı harmanlayan Honda e Prototype, arkadan itişli platform ve yola yayılan geniş yapısıyla hareketli sürüş özellikleri vaat ediyor.

Honda’nın yeni kent içi elektrikli aracı, ‘Honda e Prototype’ adı altında 2019 Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.

Markanın yüksek beğeni toplayan 2017 Urban EV Concept çalışmasından tasarlanan bu yeni model;

Honda’nın Avrupa bölgesi “Electric Vision” stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Modern yaşam tarzının gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen Honda e Prototype;

Özgün ve benzersiz dizayn, gelişmiş fonksiyonellik ve üstün sürüş dinamiklerini harmanlarken kent içi kullanımı için eksiksiz bir paket sunuyor.

honda elektrikli araba 2

Dikkat çekici, yalın dış dizayn

Honda e Prototype dış dizaynda olduğu gibi iç mekan dizaynında da yalınlık ve sadelik konsepti ile geliştirildi. Söz konusu;

Yalın dizayn, fonksiyonellik ve kullanım basitliğini de içeriğinde barındırıyor. Düzgün ve pürüzsüz yüzeylerin hakim olduğu dizaynda ön kaputtan yükselen ve ön yolcuların üstüne kadar uzanan geniş panoramik bir ön cama yer veriliyor.

Aerodinamik performansı daha da artıracak biçimde konumlandırılan A sütunları sessiz ve dingin bir sürüş sağlamak için camla aynı geometriye sahip.

Geometrik biçimlerden arındırılmış profili, gömme kapı kolları ve geleneksel yan dikiz aynalarının yerini alan kompakt kameralar tamamlıyor.

Hem kapı kolları hem de kamera ayna sistemi bu sınıfta kullanılan benzersiz özellikler olarak aracın aerodinamik verimliliğine de katkı sağlıyor.

honda elektrikli araba 3

Aracın gelişmiş şarj soketi, kullanım kolaylığını desteklemek üzere ön kaputun altına merkezi olarak konumlandırılırken, kaputa uyumlu hale gelen pencerenin altındaki LED gösterge bataryanın şarj durumunu gösteriyor.

Ön ve arka bölümde bulunan içbükey siyah panellerle dizaynı hareketlendirirken, söz konusu panellere yuvarlak aydınlatma birimleri entegre edilmiş durumda.

Farların biçimi ve uygulama şekli Honda e Prototype’e ‘insan yüzü’ ifadesi kazandırıyor. Benzersiz dış kabuğun altında elektrikli araçlara özel tamamiyle yeni bir platform kullanılıyor.

honda elektrikli araba 4

Uzun dingil mesafesi, geniş iz açıklığı ve köşelere yerleştirilen tekerlekleriyle bu platform, iç mekânı geniş ve kullanımı kolay fakat dış boyutlarında kompakt bir gövdeye izin veriyor.

Yine bu kompakt boyutlar ve platform geometrisi yaşamın yoğun olduğu kent içi sürüşlerdeki park manevralarını basitleştirirken bunun yanı sıra yalın dış dizayndan beklenmeyen kıvrak ve hareketli sürüş özelliklerini birlikte getiriyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen