1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak

Hava taksi seferleri 2025 yılına kadar başlayacak

hava-taksi-seferleri-2025-yilina-kadar-baslayacak

Geçtiğimiz hafta Alman havacılık şirketi Lilium, beş kişilik elektrikli jet tasarımını lanse etmişti. Bu jet, bu ayın başlarında başarılı kalkış ve iniş yaparak test uçuşunu tamamlamıştı.

Şimdi de Alman basın mensuplarının analizlerine göre bu elektrikli jetler, hava taksi olarak kullanılacak. İlk aşamada belirli şehirlerde hizmet vermeye başlayacak olan bu hava taksileri 6 yıl içerisinde kullanıma hazır hale gelecek.

İlgili Yazı

Neredeyse uçak kadar hızlı Maglev treni tanıtıldı!

Hava taksi, ulaşıma farklı boyut kazandıracak!

Lilium CEO’su tarafından yapılan açıklamalara göre bu projenin asıl amacı, her bireyin istedikleri yere, istedikleri zaman uçabilecekleri bir Dünya kurmak.

Bu ayın başlarında ilk uçuşunu gerçekleştiren Lilium jet de, bu hedefe giden yollardan biri. Akıllı Telefonlar üzerinden çağırılacak olan bu hava taksilerinin fiyatı da gayet uygun derecede olacak. Böylece bütün insanlar bu hizmetten yararlanabilecek.

Uber gibi büyük ulaşım şirketleri, uçan taksi ağı başlatmak üzerine çalışmalar yürütüyor. Ve Uber, bu noktada NASA ile iş birliği yapıyor. Ancak Lilium’un iddiasına göre kendi hava taksileri, rakip şirketlerin araçlarına göre çok daha uzun yolculuk yapma imkânı sunacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen