İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Half Life 3 Mü Geliyor? Beklenen Açıklama Geldi

Half Life 3 Mü Geliyor? Beklenen Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir söylentide, oyun Dünyasının önemli isimlerinden biri olan Valve‘in uzun süredir Half Life 3 mü geliyor çıkacak sorularıyla boğuştuğunu biliyoruz ve artık bu konu hakkında  bir açıklama yapması gerekiyordu ve beklenen açıklama geldi.

Half Life 3 mü geliyor

Sızıntıyı gerçekleştiren mecra, konu hakkında bilgilerin Valve‘ye yakın kaynaklardan alındığını belirterek Half Life 3‘ün senaryosunun hazırlandığını ve uzun süredir geliştirme aşamasına geçilmek için beklendiğini belirtmişti.

İlgili Yazı

İnsana ‘Unutsam da Tekrar Oynasam’ Dedirten 10 Oyun

Dahası, Half Life 3‘ün uzun süre önce geliştirilmeye başlandığı ama kullanıcıların F2P tarzı yapımlara yönelmesinden ötürü Half Life 3‘ün yapım aşaması durdurularak bu alanda çalışanların çeşitli F2P projelerine kaydırıldığı iddia edilmişti.

Valve’den Açıklama Geldi!

Half Life 3 ile ilgili söylentilerin hızla yayılmasından rahatsız olan Valve ekibi geçtiğimiz gün sessizliğini bozdu ve etkileyici açıklama yaptı.

Valve adına konuşan Half Life serisinin senaristi Marc Laidlaw, bazı mecra veya kanalların kendilerini Valve‘den biriymiş gibi gösterme çabalarına anlam veremediğini vurgulayarak bu haberlerin birçoğunun tamamiyle hayal ürünü olduğunu açıkladı.

half-life-3-mu-geliyor-bir-portal-1

Laidlaw, oyunun senaryosunun çizgi Roman bazında ilerleyeceği söylentilerine de açıklık getirerek Half Life öyküsünün sadece oyunlarla devam edebileceğinin altını çizdi. Yazdıkları senaryoların, geliştirdikleri oyun motorunun sunmuş olduğu imkânlar kapsamında biçimlendiğini belirten Laidlaw, Half Life 3‘ün senaryosunun hazır olduğunu açıkça söylemese bile, “tamamladığımız senaryoyu neden oyun yerine çizgi Romanla devam ettirelim?” diyerek Half Life 3‘ün senaryosunun hazır olduğuna dair küçük bir ipucu verdi.

Half Life, Valve’in Simgesi!

Half Life isminin Valve‘in simgesi olduğunu belirten yetkili isimler, Half Life 3 işini aceleye getirmek istemediklerini, diğer firmaların düştüğü Hataya düşmek istemeyeceklerini ifade ettiler. Half Life 3‘ün seriye yakışan bir oyun olacağını vurgulayan yetkililer, efsanenin devam edeceğinin sinyallerini verdiler.

Şu anda Steam‘den ötürü hiç bir mali kaygısı olmayan Valve‘in, Half Life 3 işini aceleye getirmemesi mantıklı ve anlaşılır bir hamle gibi duruyor. Ortaya çıkan açıklamalara bakacak olursak an itibariyle Half Life 3‘ün senaryosu sonuçlanmış gözüküyor. Fakat oyunun geliştirme aşamasında ne kadar ilerlemenin olduğu hala merak konusu. Bakalım ilerleyen günlerde Valve yetkilileri konu hakkında bir açıklama yapacak mı? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Yazı

Epic Games’ten Steam’i hedef alan planlar!

:: Valve’in Half Life 3 politikası ile ilgili sizin düşünceleriniz neler?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (3)

  1. 1231231 senedir bekleyipte umduğumuzu bulamazsak?

  2. 2 sene önce

    nereye doğru geliyor sürekli bir geliş içinde ama