İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Güzelleşeyim Derken Çirkinleşmeyin

Güzelleşeyim Derken Çirkinleşmeyin

Empoze edilen tek tip güzellik anlayışı doğal olmayan yanlış oprasyonlara itiyor.

Dermatolog Dr. Yelda Bice, estetik uygulaması yaptıracak olan kişilere bazı önemli uyarılarda bulundu. Dr. Yelda Bice, doğal olanı korumanın estetiğin asıl amacı olduğunun altını çizdi.Günümüzdeki güzellik algısı tek tip güzellik anlayışı şeklinde sosyal medya ve basın aracılığıyla halka empoze edildi.

Dr. Yelda Bice yapılan operasyonlarının çoğunun yanlış olduğunu belirterek “Ancak bu yaklaşımla hareket ederek estetik tedavi planları yapmak ve uygulamak çok doğru değildir. Yapılan müdahalelerde kişinin doğallığını bozmamak her zaman ön planda olmalıdır. Bu noktada biz hekimlere büyük görev düşmektedir. Hastanın beklentisi doğrultusunda doğru yönlendirmeler yapılmalıdır.”ifadelerini kullandı.

Güzel Görünmek Doğamızda Var:

güzellik2-bir-portal-min

Fazlasıyla talep gören estetik ve kozmatik uygulamara her dönem ihtiyaç duyulmuştur.Erkek ve kadın ayrımı olmadan çok eski yıllarda da güzel ve estetik görünmek herkesin beklentisiydi.çünkü her zaman insanın doğasında estetik görünüm veya güzel olmak beklentisi var. Tabiatta da bu estetik oran ve görüntülerin benzer yansımaları vardır.

Aynadaki Görüntümüz Sosyal Yaşantımızı Etkiliyor

güzellik3-bir-portal-min

Dr. Yelda Bice Kişinin yüz ve vücut şekline en uygun şekilde müdahalelerin yapılması gerektiğini kayderek “Günümüzde aynadaki görüntümüzün iyi olması sosyal yaşantı ve ilişkilerimizi etkilediği gibi, ruhsal durumumuzu ve bununla bağlantılı olarak genel vücut sağlığımızı da etkileyebilmektedir. Günümüzde sosyal yaşantı akışını bozmamak için artık cerrahi işlemlere alternatif birçok estetik kozmetik uygulama mevcuttur. Tabi ki cerrahi gereksinim olan durumlarda yapılan cerrahi uygulamalarda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.” açıklamasında bulundu.

Anatomik ve Genetik Yapıya Bakılmalı:

güzellik-bir-portal-min

Yapılacak olan estetik uygulamalarında muayene ve doğru yönlendirmenin oldukça önemi vardır. Gerekli muayeneler, kişinin anatomik ve genetik yapısı ve beklentilerini de hesap ederek bu işleme ne düzeyde ihtiyaç duyulacağını hastayla birlikte karar verilir. Bu noktada da daha doğal ve başarılı sonuçlara ulaşılabiliyor. Bu tür uygulamalarda amaç her zaman olduğu gibi doğaldan uzaklaşmak değil, doğal olanı korumak ve yıpranmışlığı geri döndürmektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen