Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Takılabilir Bir Yüzüğe En Çok Yerleştirilen Pırlanta’ kategorisinden giren yüzükGuinness Rekorlar Kitabı’na 'Takılabilir Bir Yüzüğe En Çok Yerleştirilen Pırlanta' kategorisinden giren yüzük

Guinness Rekorlar Kitabı’na “Takılabilir Bir Yüzüğe En Çok Yerleştirilen Pırlanta” kategorisinden giren yüzük, irili ufaklı toplam 12 bin 638 adet pırlantadan oluşuyor.

Dünya mücevher pazarında 1975 yılından bu yana mücevher, değerli taş ve elmas üzerine sertifikasyon ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiren Uluslararası Gemoloji Enstitüsü (International Gemological Instıtute – IGI), toplam 12 bin 638 pırlantadan oluşan ve Guinness Rekorlar Kitabı’na giren “The Marigold” Refah Yüzüğü’nü sertifikalandıran kuruluş oldu.

YÜZÜĞE PAHA BİÇİLEMİYOR

Guinness Rekorlar Kitabı’na “Takılabilir Bir Yüzüğe En Çok Yerleştirilen Pırlanta” kategorisinden giren yüzük, irili ufaklı toplam 12 bin 638 adet pırlantadan oluşuyor. Adeta bir çiçek şeklinde tasarlanan yüzüğün ağırlığı ise ortalama 165 gram geliyor.

Tasarımında E–F renklerinde, VVS berraklığında pırlantaların kullanıldığı yüzüğün en önemli özelliği ise takılabilir olması. Hintli mücevher tasarımcısı Harshit Bansal tarafından Renani Jewels için tasarlanan yüzüğe paha biçilemiyor.

PIRLANTAYA LAZERLE LABORATUVAR SONUÇLARI İŞLENİYOR

The Marigold’un Uluslararası Gemoloji Enstitüsü (IGI) tarafından sertifikalandırılarak uluslararası standartlara sahip olduğunun tescillendiğini dile getiren IGI Türkiye İş Geliştirme Müdürü Sadiye Baraş, şunları söyledi:

“Pırlantada sertifika, taşa değer verirken tüketiciye de güven verir. Bir pırlantanın ya da pırlantalı mücevherin sertifikalandırılması, pırlantanın karat ağırlığı, renk, kesim, netlik özelliklerinin yanı sıra ayrıca simetri, faset kesim, cilalama, kesim ölçüleri, tabla boyutu, külah derinliği, kemer kalınlığı ve birçok teknik bilgileri hakkında ayrıntılar verir. IGI, her bir mücevherdeki pırlanta kemerine, lazerle pırlantaya herhangi bir zarar vermeden rapor numarasını işleyen ilk firmadır. IGI tarafından işlenen bu numara sayesinde o pırlantaya dair rapora ve detaylı bilgilere erişilebilir.”Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.