İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Google’ın Oyun Dünyasını Değiştirecek ‘Stadia’ İsimli Bulut Oyun Sistemi Resmen Tanıtıldı

Google’ın Oyun Dünyasını Değiştirecek ‘Stadia’ İsimli Bulut Oyun Sistemi Resmen Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Google’ın yeni oyun sisteminin isminin Stadia olduğu açıklandı. Stadia, oyun Dünyasını değiştirecek çoğu yenilikle birlikte geliyor.
Teknoloji devi Google, bulut oyun sistemine resmen giriş yaptı. Şirket, Stadia adını verdiği bulut oyun sistemini bugün resmen tanıttı. Google, San Fransisco kentinde bulunan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda 1 saat süren bir gösterimle bu yeni projelerini tanıttı.

Google’ın planladığı bulut oyun sistemi ‘oyunlar için Netflix’ fikrini benimsiyor. Projeyi basitçe özetleyecek olursak Stadia, platformlar arası destek sunarak istediğiniz oyunu istediğiniz cihazda oynamanızı sağlayacak. Örnek olarak Devil May Cry 5’i iPhone’unuzda, Dead Cells’i akıllı televizyonunuzda ya da Apex Legends’ı Mac’inizden oynayabileceksiniz.

Stadia, oyunları 4K çözünürlüğünde ve saniyede 60 kare hızında oynatacak ve ileride 8K çözünürlüğe ulaşacak yalnız daha fazlası var.

google-Stadia-blutu-tabanlı-oyunu-bir-portal

Daha fazla bağlantı demek daha çok tüketim demek ve Stadia, oyun geliştiricilerinin oyunlarını satması için yeni bir pazar olarak karşımıza çıkacak. Örnek verecek olursak, YouTube’dan bir oyunun fragmanını izlediğinizde videonun sonunda ‘Oyna’ biçiminde bir düğme belirecek ve 5 saniye sonra Chrome tarayıcınızda oyunu oynayabileceksiniz.

İlgili Yazı

İnsana ‘Unutsam da Tekrar Oynasam’ Dedirten 10 Oyun

Google, bulut oyun sisteminin geleceğini çok önemsiyor gibi gözüküyor. Geleceğin oyun sistemi olarak nitelendirilen bulut oyun sistemi konusu ile ilgili birçok önemli şirket girişimlerde bulunuyor yalnız Google bu hareketiyle diğer şirketlerin önüne geçmiş vaziyette.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen