İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google’ın Çin Ordusuna Yardım Ettiğini Söyleyen Trump’a Google’dan Çok Net Bir Mesaj Geldi

Google’ın Çin Ordusuna Yardım Ettiğini Söyleyen Trump’a Google’dan Çok Net Bir Mesaj Geldi

Donald Trump’ın Google hakkında attığı tweete Google’dan hızlı bir cevap geldi.
Google, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter’da yayınladığı bir mesaja çabucak yanıt verdi. Trump, tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı: “Google, Çin’e ve ordusuna yardım ediyor. ABD’ye etmiyor. Korkunç!

Teknoloji devi Google, bu söyleme hızla yanıt verdi. Bir sözcü konuy ile ilgili, “Çin ordusuyla çalışmıyoruz. ABD hükümeti ile Savunma Bakanlığı dahil, siber güvenlik, işe alım ve sağlık hizmetleri gibi çoğu alanda çalışıyoruz.” dedi.

donald-trumpin-tweetine-googledan-hizli-yanit-bir-portal-1

Trump’ın eleştirisi, Deniz Generali Joseph Dunford’un kongre öncesi benzer yorumlar yapmasından hemen sonra geldi. Dunford “Google’ın Çin’de yaptığı çalışma dolaylı olarak Çin ordusuna fayda sağlıyor” ifadelerini kullandı. “Endüstri ortakları Çin’de çalışırken dolaylı bir yarar olduğunu bilerek büyük endişe duyuyoruz. Açıkçası, ‘dolaylı’ gerçekte olduğu gibi tam bir karakterizasyon olmayabilir, Çin ordusuna direkt olarak bir faydası oluyor olabilir.”

Google, “Project Dragonfly” olarak adlandırılan, ülkenin bilgi kısıtlamalarına uymak için geliştirdiği sansürlü arama motoru ile ilgili dış ve iç eleştirilere maruz kalmıştı. Aralık ayında Google CEO’su Sundar Pichai, şu anda arama motorunu başlatma planlarının olmadığını, yalnız ilerisi için ekarte etmeyi reddettiğini belirtmişti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen