1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Google Maps’e Gizli Mod Özelliği Geliyor

Google Maps’e Gizli Mod Özelliği Geliyor

Google’ın ve Android’in vazgeçilmez harita uygulaması Google Maps’e izlerinizi kaybedebileceğiniz bir özellik yolda.
Daha önce gitmediğimiz bir yere giderken ihtiyaç duyduğumuz navigasyon hizmetini bizlere sunan ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda yüklü olarak gelen Google Maps, Kullanıcıların hayatlarını basitleştirmekde üstüne tanımıyor.

Şimdi ise Google Maps’te bıraktığınız izlerin daha sonradan imha edilmesine imkân tanıyacak olan gizli modun Kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

google-maps-a-gizli-mod-özelliği-habermi-min

Dün yapılan ve 2019 yılının en büyük Google etkinliği olan Google I/O’da çoğu Google hizmetine getirilecek yenilikler tanıtıldı ve iyileştirmeler konuşuldu. Google Maps’de bu aktivitede kendisine küçük da olsa bir yer edindi.

İlgili Yazı

Açılır kameralı Huawei P smart Z tanıtıldı!

Google’ın duyurduğuna göre Google Maps, çok yakında gizli moda sahip oluyor.Google’ın internet tarayıcısı olan Chrome’u kullanan kişilerin aşina olduğu gizli mod, geride hiçbir ayak izi bırakmadan internet sitelerde gezmeye ve bu doğrultuda şahsi verilerin korunmasını sağlamaya yarıyor. Google Maps’e eklenecek gizli modun ise Kullanıcıların nereye gittiğinin ve bu yerlerde ne kadar süre geçirdiğinin kayıt altına alınmasını önlemeye yardımcı olacağı söyleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen