1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Görselin Yeni Reklam Stratejisi
Trendlerdeki Yazı

Google Görselin Yeni Reklam Stratejisi

Google’ın arama sonuçlarında resim arama yapmamıza imkân tanıyan Google Görseller, yeni bir reklam biçimini test etmeye başladı.
Satın almak istediğimiz bir ürünü ararken büyük ihtimalle ilk başvuracağımız site Google olacaktır. Bu ürün; kıyafet, aksesuar, mobilya ya da çanta gibi daha resim bir ürünse Google Görseller’e iyi bir alternatif olabilir. Google, bu vaziyeti fırsata çevirerek yeni reklam stratejisini hayata geçirmeye başladı.

Daha önce de Google Görseller’de alışveriş için reklamlar kullanılıyordu. Gelen yenilikle beraber reklam verenler, sponsorlu reklamlardaki çok sayıda ürünü arama sonuçları arasında vurgulayabilecek. Google, şu anda bu reklam türünü test ediyor. Bu yüzden bu ufak ve herhangi test grubunun bir parçası değilseniz henüz bu reklamları göremeyebilirsiniz.

google-görsel-yeni-reklamı-bir-portal

Platforma eklenecek yeni bilhassa beraber Google Görseller’de çeşitli aramaların resim sonuçlarında sponsorlu ürünlerin üzerine gelebilecek ve fiyat, marka ve diğer bilgileri görebileceksiniz. Yeni reklam sistemine ileriki dönemlerde daha çok kategorinin eklenmesi planlanıyor.

Reklam verenler artık reklamlarını, markalarını ve ürünlerini resim bir biçimde aktarabilecek. Resimler, açıklamalar ve promosyonlar da Google Görseller’de Kullanıcılara sunulacak. Google ilaveten perakendecilerin, bilgileri potansiyel müşterilere gösterebilmeleri için ücret talep etmeden ürün verilerini sunmalarına izin verecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen