1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Google Chrome’dan Göz Yaşartan Güncelleme

Google Chrome’dan Göz Yaşartan Güncelleme

Güncelleme neticesinde sadece durdurma ve başlatma seçenekleri eklenmeyecek, aynı vakitte ‘önceki parça’ ve ‘sonraki parça’ gibi seçimler de yapılabilecek.

Google Chrome üzerinden dinlediğiniz şeyleri kontrol etmek yakın zamanda çok daha kolay bir hal alacak.

Son haberlere göre Google Chrome, kullanıcıların dinledikleri içerikleri klavye üzerinden kontrol etmelerine imkân tanıyacak. Güncelleme, internetteki dolaşım deneyiminizi geliştirmeye yönelik olsa da arka plandaki sayfaları da etkileyecek. Başka bir söyleyişle YouTube üzerinden 15 sekme evvel bir şarkı açtıysanız sekme değiştirmeden şarkıyı durdurabileceksiniz.

google-chrome-yeni-güncelleme

Güncelleme neticesinde sadece durdurma ve başlatma seçenekleri eklenmeyecek, aynı vakitte ‘önceki parça’ ve ‘sonraki parça’ gibi seçimler de yapılabilecek.

Chrome halihazırda yapısında çoğu kısayol tuşu bulundursa da YouTube’da dinlediğiniz bir şarkıyı durdurmak amacıyla sekmeye dönüş yapmanız gerekiyordu. Yeni güncelleme yardımıyla bu problem bundan sonra ortadan kalkıyor.

Chrome’un bu uygulamaya geçecek ilk internet tarayıcısı bulunduğunu söylemekte de fayda var. Chrome OS, macOS ve Windows işletim sistemlerinin hepsi,gelecek ay Chrome 73 ile gelecek bu desteği alacak. Linux desteğinin de sırada bulunduğu bilinse de tarih ile ilgili bir bilgi bulunmadığını da söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen