1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Chrome şüpheli siteler için yeni özellik

Google Chrome şüpheli siteler için yeni özellik

google-chrome-supheli-siteler-icin-yeni-ozellik-yayinladi

Google, Chrome için Güvenli Tarama özelliğini duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcı şüpheli siteleri daha kolay bir şekilde bildirecek.

Yeni Chrome uzantısı sayesinde kullanıcı bir web sitesinin şüpheli olduğunu düşündüğünde, URL çubuğunun hemen yanındaki ikona tıklayabilecek.

Google Chrome şüpheli siteler için yayınlanan Chorome uzantısı ile birlikte kullanıcılar daha kolay bir şekilde rapor gönderebiliyor.

İlgili Yazı

Chromium Microsoft Edge ‘in Chrome’u Geçmesini Sağlayacak 3 Sebep

google-chrome-supheli-siteler-icin-yeni-ozellik-yayinladi-2

Google Chrome şüpheli siteler için önlem alıyor

Google Chrome şüpheli siteler için programa koyulan bu yeni özellikle beraberinde daha güvenilir ve Kullanıcı dostu bir hal alacak. Kullanıcı internet sitesinin şüpheli olduğunu URL çubuğunun yanındaki turuncu bayrağa dokunarak bildirebilecek. Ayrıca, sitenin URL’ini, ekran görüntüsünü ve HTML’sini de ‘Rapor Gönder’ diyerek Google’a gönderebilecek.

Google yaptığı açıklamada yeni Chrome uzantısı için ‘ustalar için’ ibaresini kullandı. Bu büyük ihtimalle sistem yöneticilerini işaret ediyor. Ancak, gün içinde Kullanıcılar da rapor gönderebilecek.

Son olarak, Google aldatıcı internet sitelerinin yüklenmesini engelleyecek yeni bir özellik daha sunuyor. Örneğin Google.com yerine go0gle.com adresini yüklemeyi denediğinizde tarayıcı tam sayfa uyarı vererek bu internet sitesine gerçekten gitmek isteyip istemediğinizi soracak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen