İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Chrome önemli bir özellik kazanıyor!

Google Chrome önemli bir özellik kazanıyor!

Google-Chrome-ozellik-kazaniyor-bir-portal

Google Chrome, Dünya üzerinde aktif olarak en fazla kullanılan internet tarayıcısı olsa da hala bazı eksikleri bulunuyor. Aslında, Google Chrome’un bu denli tercih edilmesinin nedeni özellikleri değil, hızlı olması.

Çünkü, diğer tarayıcılarda uzun yıllardan beri var olan bazı özellikler, hala Chrome’da bulunmuyor. Bunlara en iyi örneklerden bir tanesi de Okuyucu Modu.

İlgili Yazı

Chrome Karanlık Mod nihayet geldi! işte Detaylar!

Google Chrome için Okuyucu Modu geliyor!

Bu mod, reklamlarla dolu bir internet sitesinden, otomatik oynatılan reklam videolarından, javascript komut dosyalarından, popuplardan, konu dışı görsel içeriklerden ve diğer dikkat dağıtıcı her şeyden kurtulup, yazıya odaklanmanızı sağlar.

Bu özellik uzun bir süredir beklenmesine rağmen Chrome’da bulunmuyordu. Fakat Google, tarayıcısının açıklarını yavaş yavaşta olsa kapatmaya devam ediyor. Bunun son örneği de Okuyucu Modu olacağa benziyor.

Google-Chrome-ozellik-kazaniyor-2-bir-portal

Söz konusu özellik Chrome Canary isimli uygulama için yayınlandı. Söz konusu özelliği ufak komut işlemleriyle aktif hale getirmek mümkün. Bu özellik test aşamasını başarıyla geçmesi durumunda, yakın zamanda Chrome Masaüstü uygulamasına da eklenecek. Böylece herhangi bir ek programa ihtiyaç duymadan Okuyucu Modu’nu kullanabileceksiniz. Özelliği şu andan itibaren Chrome Canary versiyonunu indirerek kullanmanız mümkün.

Özelliğin bütün Kullanıcılara hangi tarihte sunulacağı ise henüz belli değil.

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen