1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Google bir milyon YouTube videosunu ayrı ayrı inceledi

Google bir milyon YouTube videosunu ayrı ayrı inceledi

Son yıllarda video içeriklerine olan ilgi daha da arttı. Böyle olunca YouTube milyonlarca videonun olduğu geniş bir platform haline geldi. YouTube videoları arasında son derece yararlı bilgilerin olduğu videolar bulunsa da tehlikeli videolar da yok değil. Google YouTube videolarına bu konu ile ilgili el attı.

Google YouTube videoları için milyonlarca dolar harcadı

google-bir-milyon-youtube-videosunu-tek-tek-inceledi-

Son çıkan rapora göre, 2019 yılının ilk üç ayında Google YouTube videolarını gözden geçirdi. Manuel olarak bir milyondan fazla video mercek altına alındı. İncelenen bu bir milyon videonun aşağı yukarı 90 binin terör politikasını ihlal ettiği belirleme edildi. Bu da milyonlarca videonun aşağı yukarı yüzde 9’u demek. Söz konusu videolar çabucak kaldırıldı.

İlgili Yazı

Netflix’in Ses Kalitesini Arttıracağı Yeni Teknolojisi Geliyor

Google YouTube videolarının araştırmasında çalışan 10 binden çok kişinin olduğunu ve bunun için her yıl yüz milyonlarca dolar harcandığını ifade etti.

Google, Facebook, Twitter ve Microsoft gibi şirketlerden terörle mücadele için ayırdıkları bütçenin açıklanması istendi. Ancak, bunun en yakın yanıtı yüz milyonlarca dolar oldu.

Google gerekli standartları karşılamayan videoları belirleme etmek için manuel yoldan kurtulmak zorunda. Ancak şimdilik şirketin bunun ile ilgili hiçbir yorumu bulunmuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen