İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Gmail ve Google Drive, Küresel Kesintiyle Herkesi Korkuttu

Gmail ve Google Drive, Küresel Kesintiyle Herkesi Korkuttu

Son zamanlarda e-Mail gönderme konusu ile ilgili sorun yaşadınız mı? Eğer yaşadıysanız yalnız olmadığınızı bilmek iyi gelebilir. GMail ve Google Drive, küresel bir sorunla karşı karşıya kaldı.

Eğer son günlerde e-Mail gönderme konusu ile ilgili sorun yaşıyorsanız belki de yalnız olmadığınızı duymak sizi rahatlatabilir. Bilinen son vaziyete göre GMail küresel bir sorunla karşı karşıya. Teknoloji devinin Kullanıcıları işlemlerinde başarısız olduktan sonra soluğu sosyal medyada aldı.

Bazı Kullanıcılar ağır performans ve açılmayan belirli dosya türleri olmak suretiyle Google Drive hakkında bazı problemlerini de dile getirdiler.

Google’ın GSuite Status Dashboard’unda yayımlanan bir mesajda yetkililer, GMail ve Google Drive’ın yazılan tabirle bir “servis Kesintisi” yaşadığını bildirdiler.

Yetkililer, açıklamalarına şu şekilde devam ettiler; “GMail hakkında bir problemin geri bildirimlerini araştırıyoruz, kısa süre içinde daha çok bilgi sağlayacağız. Etkilenen Kullanıcılar GMail’e erişebiliyor, yalnız hata mesajları, yüksek gecikme süresi ve diğer beklenmeyen problemlerle karşılaşıyorlar.”

Aynı sorunların Google Drive için de geçerli olduğu yetkililerce onaylandı. İki büyük platformda da problem yaşayan Kullanıcılar, soluğu sosyal medyada aldı.

gmail-outage-map-bir-portal

İki büyük hizmet hâlâ bazı Kullanıcılar için çalışıyor gibi gözüküyor, yalnız Kesinti son derece yaygın. Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa ve Asya Kesintinin kapsamında.

Google, daha çok güncelleme ve bilgi için Kullanıcılara sıklıkla GSuite Status Dashboard’u kontrol etmelerini önerdi.

İlgili Yazı

Rekabet Kurumu, Google Hakkında Yeni Bir Soruşturma Başlattı

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Sektörel Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen