1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Fiat Chrysler, ABD’de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak

Fiat Chrysler, ABD’de 1 Milyona Yakın Aracı Geri Toplayacak

Fiat Chrysler, EPA’dan (ABD Çevre Koruma Ajansı) yapılan açıklamalara göre emisyon standartlarını karşılayamayan 862.520 aracını geri çağıracak.

Fiat Chrysler; geri çağırmanın 2011-2014 arası Chrysler 200 ve Dodge Avenger, 2011-2012 model Dodge Caliber ve 2011-2016 arası Dodge Journey araçlarını kapsadığını belirtti.

İlgili Yazı

BMW engellileri yarı yolda bıraktı…

Dev üreticinin aldığı bu karar, daha önce bazı üreticilerin de başını yakan emisyon standartları kapsamında alındı. Bu tür geri çağırma istekleri, NHTSA (Amerikan Ulusal Trafik Güvenlik Kurulu) yerine EPA’dan (ABD Çevre Koruma Ajansı) geliyor. Otomobil üreticileri tarafından EPA’ya sunulan testlerin sonuçları standartları karşılamıyorsa, geri çağırma süreci başlatılabiliyor.

Fiat-Chrysler-bir-portal

Sürücü ve yolcuların güvenliğine direkt olarak bir etkisi olmayan bu kusur için EPA’nın herhangi bir para cezası uygulamadığını belirtmemizde yarar var. Fiat Chrysler sözcüsü, yaptığı açıklamada kullanımda olan araçlarda yapılan bir dizi rutin test sonucu geri çağırma prosedürünün yapıldığını bildirdi.

Fiat Chrysler teknisyenleri, bu problemden etkilenen araçlardaki katalizörleri değiştirecek. Şirket, eski katalizörleri de mümkün olduğu kadar geri dönüştürecek.

Şirket sözcüsü; etkilenen araçların sahiplerine geçen ay bildirimde bulunmaya başlandığını, bu nedenden dolayı araç sahiplerinin geri çağırma hakkında e-postalara dikkat etmeleri gerektiğini ifade etti. Daha önce çoğu şirkette olduğu gibi geri çağırma onarımları bedava yapılacak.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen