1. Ana Sayfa
  2. Kadın
  3. Farınızı Göz Renginiz Seçsin İşte Detaylar!

Farınızı Göz Renginiz Seçsin İşte Detaylar!

Bazı renkler birbirleriyle çok daha uyumlu görünür. Bu renk uyumu, göz rengi ve göz farı uyumunda da geçerli bir durum. Belirli renkteki göz farları, bazı göz renklerine uygulandığında gözlerin daha da belirginleşip, ortaya çıkmasını sağlar.Göz rengine hangi tondaki farların yakıştığını bildiğinde, gözlerini daha kolay belirginleştirebilir ve doğal güzelliğini ortaya çıkarabilirsin. 

1. Ela Gözler

ela-gozler-bir-portal

Söz konusu göz farında kullanılabilecek renkler olduğunda, ela gözler birçok seçeneğe sahip. Ela gözler yeşil ve kahverenginin bir karışımı gibi oldukları için bu iki göz rengine yakışan göz farı tonlarını seçebilirler. Hardal renkleri, açık kahve renkleri, sarılar ve lacivert tonları bal rengi gözlerinizi daha çok ortaya çıkartır.

2. Kahverengi Gözler

kahverengi-gozler-biportal

Kahverengi göz dünyadaki insanların büyük bölümünde bulunur. Yapacağınız ufak makyaj hileleri ve doğru renklerle siz de kahverengi gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz.  Bu gözler koyu mor, yeşil ve açık kahvelerle harika uyum sağlarlar.

3. Yeşil Gözler

yesil-gozler-bir-portal

Yeşil göze uyum sağlayan tonlar kesinlikle morlar. Morun açık tonu kapalı tonu farketmeksizin gözü direkt ortaya çıkartıyor fakat ilk başta biraz kulağa iddialı gibi gelse de yeşil gözler için en ideal renk kırmızı ve kiremit tonlarıdır.

4. Mavi Gözler

mavi-gozler-bir-portal

Mavi gözleri belirginleştirmek için, içerisinde gri tonları olan göz farlarına yönelmelisiniz. Bu soğuk renkler, mavi gözleri sıcak renklerden daha çok vurgular. Grinin tüm tonları göz rengine yoğunlaşarak daha vurgulu olmasını sağlar.

Ana göz renkleri ve yakışan alt tonlar;

goz-renkleri-bir-portal

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen