İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook, Yeni Sekmesi Oyunlar’ı Yayınladı

Facebook, Yeni Sekmesi Oyunlar’ı Yayınladı

Son dönemde kullanıcı kaybeden ve hem kaybettiği kullanıcılarını hem de gençleri platforma çekmeyi amaçlayan Facebook, oyunlar sekmesini yayınladı.
Facebook, oyunlar ile ilgili içeriği direkt olarak erişilebilir hale getirmek için yeni bir sekme ekledi. Oyunlar veya Gaming olarak görülen bu sekme, bugün bazı kullanıcıların erişimine sunuldu. Milyonlarca kullanıcıyla başlayan ilk yayının sonrasında bu özellik geri kalan kullanıcılar için de gelecek.

Sosyal medya devi, geçen yıl mobil programının navigasyon çubuğunu elden geçireceğini açıklamıştı. İnsanlar en fazla kullandıkları ürünlere yönelik kısayollarla bu çubuğu özelleştirebilecekti. Bu kısayollardan birisi de Facebook Gaming oldu. Açıklama, Facebook’un Oyunlar Başkan Yardımcısı Vijaye Raji’den geldi.

facebook-oyuncular-sekmesi-bir-portal 1
Raji, platformda 700 milyon kullanıcı olduğunu, bu kullancıların oyunlar oynadıklarını, diğer oyuncuları izlediklerii ve topluluklar oluşturduklarını ifade etti.

Facebook, oyuncu komünitesine yönelik yeniliklerini gelecek hafta San Francisco’da yapılacak olan Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda açıklayacak. Ayrıca Facebook’tan Leo Olebe ve Oculus’den Jason Rubin, GamesBeat Summit 2019 etkinliğinde konuşmacı olacak.
Facebook’un, 300 binden çok oyun grubunda toplam 105 milyon gibi büyük bir aktif kullanıcı sayısı var. Raji, oyuncu kitlesinin ne kadar yayılmış olduğunu fark ettiklerini söylüyor.

Bu sekmenin yapılmasındaki amaç ise insanların bu içeriklere daha çabuk ve basit ulaşmasını sağlamak. Böylece haber kaynağı, gruplar, yayıncılar gibi farklı kanallara dağılmış olan içerikler bir araya toplanmış olacak.

facebook-oyuncular-sekmesi-bir-portal 2
Yeni sekme, mobil programlarda ekranın alt kısmında bulunacak. Bu sekme için seçilecek kişiler, oyun içerikleriyle ne kadar etkileşimleri olduğuna göre belirlenecek. Bu sekme sizde yoksa yayıncıları takip edip kanallarına aylık ücret karşılığı abone olabilirsiniz.

Facebook daha önce de oyuncu topluluğunu çekmeye yönelik çalışmalara imza atmıştı. Geçtiğimiz yıllarda Facebook fb.gg isimli bir oyun yayın sistemi yayınlamıştı. Instant Games platformu GDC 2018’de geliştiricilere açılmıştı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen