1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Facebook Messenger için yeni özellik!

Facebook Messenger için yeni özellik!

Whatsapp uzun bir süre önce Kullanıcılarına tek bir mesaja cevap özelliğini sunmuştu. Yeni güncellemeyle de Facebook Messenger mesaj alıntılama özelliğine kavuştu!

İlgili Yazı

Facebook, Artık Gençler Üzerinde Yoğunlaşacak (messenger)

Facebook Messenger mesaj alıntılama özelliği sunuldu!

Birçok tanınmış sohbet uygulamasında var olan ve mesaj alıntılama olarak adlandırılan tek bir mesaja cevap verme özelliği artık Facebook Messenger’da da kullanılabilecek.

Temel olarak bu özellik, mesaj dizisinin bütününün karışıklığına uğramadan tek bir mesaja yanıt verebilmenizi sağlıyor. Yeni mesaj yanıtlama özelliğine erişebilmek için, mesaja uzun basmanız ve yeni yanıt simgesine dokunmanız yeterli olacak.

Bu sayede yanıtlamak istediğiniz mesajı alıntılayarak GIF, emoji, görsel ve video göndererek ya da yazarak cevaplayabilirsiniz.

Facebook-Messenger-mesaj-alıntılama-özelliği-sunuldu-2-bir-portal-min

Bu özelliğin Kullanıcı tecrübesine etkisi ve kullanım oranı WhatsApp üzerinden hesaplandıktan sonra Facebook diğer platformlarına da uygulama kararı aldı. İletişim komplikesini ortadan kaldırılan özellik, dizayn açısından Twitter’daki alıntı tweet özelliğine de benziyor.

Bu özelliğin çıkmasının sonrasında sızan son bilgilere göre Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger‘daki mesaj özelliklerini artırarak, tüm platformları aynı özelliklerle güncellemeye odaklanacak.

Bu yılın başında, Facebook Messenger dizaynını kullanıcı arayüzün dağınıklığına odaklanarak güncelledi. Ayrıca birkaç hafta önce, Facebook Messenger’da bir karanlık mod kullanıcı arayüzü de test edilmeye başladı.

Aslına bakarsak bu yeni özellik sızıntıları yakın zamanda Instagram ve Whatsapp için de farklı özelliklerin geleceğinin göstergesi gibi duruyor.

İlgili Yazı

En İyi 7 Whatsapp Alternatifi

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Mobil Uygulama Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen