İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook, Etkinlikleri Hikayelerde Paylaşma Dönemini Başlatıyor
Trendlerdeki Yazı

Facebook, Etkinlikleri Hikayelerde Paylaşma Dönemini Başlatıyor

Platformu zenginleştirmeye çalışan Facebook, Etkinlikler özelliğini hikaye olarak paylaşma dönemini başlattı. Böylece ilgilendiğiniz aktivitelere gelecek dostlarınızı tek bir liste durumunda görebileceksiniz.

Facebook’un yeni özelliği vasıtası ile ilgilendiğiniz aktiviteleri hikayelerinizde paylaşarak dostlarınızla daha iyi haberleşebileceksiniz. Etkinliklerinizin ‘paylaş’ düğmeninu kullanarak hikayelerinize dahil edebilir, üzerine metin veya çıkartma ekleyebilirsiniz. Hikayenize eklediğiniz aktiviteler bir çıkartma haline gelerek hikayeyi görecek kişileri bilgilendirecek.

Hikayeye eklemenin dışında diğer opsiyonlar da mevcut. Hikayenize eklediğiniz aktivitelerin yanısıra ‘gidiyorum’ ve ‘ilgileniyorum’ gibi seçenekler olacak. Böylece herhangi bir opsiyonu işaretleyen dostlarınızı bir liste durumunda görebileceksiniz. Dilerseniz listelenmiş bütün dostlarınızın içinde bulunduğu bir grup oluşturmanız da mümkün.

facebook-etkinlik-bir-portal
Dessert Goals’un kurucusu Miraya Berke, yeni aktivite paylaşım sisteminin aktivitelerin doluluğuna ve bilet satışlarına etki edeceğini düşünüyor. Konuy ile ilgili konuşan Miraya Berke’nin ifade ettikleri şöyle:

“Dessert Goals festivallerimizin bütününde Facebook Etkinlikler özelliğini kullandık. Bu sistem, bilet satışlarında en fazla güvendiğimiz alan oldu. İlk etkinliğimizle 50.000’den çok kişi ilgilendi ve anlar içinde biletlerimizi sattık. Facebook Etkinlikler, aktiviteleri organik olarak paylaşmak ve insanları aynı yere toplamak için en iyi araç.”

İlgili Yazı

Facebook, Casuslukla Suçlanan VPN Hizmeti Onavo’yu Kapatıyor

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen