1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Epic Games’ten Steam’i hedef alan planlar!

Epic Games’ten Steam’i hedef alan planlar!

Son dönemlerin en tanınmış oyunlarından biri olan Fortnite’ın yaratıcısı Epic Games kendi sınırlarını aşmak için çıtayı yükseltiyor. Steam ile rekabet edebilmek için Epic Games Store adlı mağazayı kuran şirket şimdi de hedeflerini büyüttü. İşte şirketin yeni hedefleri…

2018 yılının sonlarında kendi oyun dağıtım mağazasını açan şirket, çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda Kullanıcılarının Steam bilgilerini izinsiz olarak kullandığı için ağır bir biçimde eleştirilen Epic Games hem bu probleme cevap verdi, hem de yeni yol haritasını Kullanıcılarla paylaştı.

epic-games-yeni-planlarini-acikladi-bir-portal-1

Epic Games Store yenilikleri

İlk olarak Steam verileri hakkında yapılan açıklamada bunun sadece istatistik elde etmek için olduğunu söyleyen şirket yine de bu uygulamayı sonlandıracağını duyurdu. Oyun üreticisi, nisan ayında offline upgrade modunu kullanıma açacak. Ayrıca bulut depolama programını da mayıs ayında başlatacak.

Şirketin diğer yenilikleri arasında hediye verme, başarı ekleme ve Google Play görünüşünü değiştirme gibi planlar yer arıyor.

Şirketler tarafından yayınlanan orta ve uzun vadeli yol haritalarının bazı durumlarda umulan zamanda gerçekleşmediğini kabul etmek gerekiyor. Bazı şeyler zamanında olmayabilir. Hatta hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir. Ancak oyun devinin yıl içindeki asli hedefi Steam gibi mağazalarla mümkün olduğu kadar çok cephede rekabet edebilmek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen