1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Engin Altan Düzyatan’dan İlginç Captain America – Ertuğrul Karşılaştırması

Engin Altan Düzyatan’dan İlginç Captain America – Ertuğrul Karşılaştırması

TRT 1’in başarılı dizisi Diriliş: Ertuğrul’un başrol kullanıcısı Engin Altan Düzyatan, Frankfurter Allgemeine Zeitung isimli gazeteye yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

Düzyatan, yaptığı açıklamada Türkiye’deki dizi sektörüne ve diğer ülkelerdeki benzer yapımlara dikkat çekti. Dünya genelinde tanınmış tanınmış Marvel kahramanı Captain America’yı da açıklamasına dâhil eden Düzyatan, “ABD’nin Captain America’sı varsa, bizim de Ertuğrul’umuz var” dedi ve devam etti: “Türkiye, ABD’den sonra Dünyaya en fazla dizi ihraç eden ülke. Dizilerimiz 140’tan fazla ülkeye ihraç ediliyor. Bu sayede, Dünyada Türk dizilerini izleyen insanların ülkemize olan ilgisi artıyor. Sadece dizi setlerini ziyaret etmek için bile çoğu turist ülkemizi ziyaret ediyor.”

Açıklamasında Diriliş: Ertuğrul isimli projeden de söz eden Düzyatan, “Dizimizin Anadolu’nun yeni biçimlendiği bir dönemde geçmesi, ufak beylikler arasındaki güç savaşları ve büyük bir imparatorluğun kurulma evresi, konu olarak izleyicilerimizde büyük bir merak uyandırdı. Bunun yanısıra Ertuğrul; hak, adalet ve merhamet kavramlarını bir arada bulunduran ve bu uğurda savaşan bir kahraman. Dünyada olup biten adaletsizliklerin karşısında böyle bir kahramanın olması, galiba herkese sıcak geldi.”

engin-altan-dirilis-ertugrul-bir-portal

Dizi ekibinin de çalışmalarına değinen başarılı kullanıcı şu ifadeleri kullandı: “Ve tabii ki set işçisinden yönetmene kadar bütün ekibin işe olan inancı ve özverisi… Bunlara ek şeklinde de resim alanda sunmuş olduğumuz yeniliklere, kurmaya çalıştığımız Dünya ya eklenince her şey gerçekçi oldu. Tüm bu özveri, İngiliz merkezli Metro dergisinde ile ilgili makaleler çıkan, neredeyse Dünyanın bütün kıtalarında yayınlanan, başta Netflix olmak suretiyle çoğu Pay TV’de bulunan bir yapı olmamızı sağladı.”

Engin Altan Düzyatan, TRT 1’de yayın hayatına devam eden Diriliş: Ertuğrul’un kaç bölüm daha ekranlarda olacağına dair bir açıklamada bulunmadı. Reytinglerin hayli yüksek olduğunu göz önüne alırsak projenin uzun bir süre daha ekranlarda olacağı düşünülüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. Ciwil Ertuğrul aushfuhasd