İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Elon Musk, Çin Başbakanı ile Neden Görüştü?

Elon Musk, Çin Başbakanı ile Neden Görüştü?

Tesla’nın CEO‘su Elon Musk, bugün Çin Başbakanı Li Keqiang ile Çin ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ilişkilerini de konu alan bir müzakere gerçekleştirdi. Peki bu görüşmenin amacı neydi?

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile Çin arasındaki ticari restleşme, 2018 seneninde sanki tepe noktasına vardı. Donald Trump ‘ın Çin menşeli şirketler üzerinden uyguladığı ambargo, zati gergin olan Çin ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ilişkilerini kopma noktasına kadar getirmişti.

Yeni dönemde ilişkilerin ne istikamette izleyeceği merak konusuyken, Elon Musk, Çin’de ehemmiyetli temaslarda bulundu. Bu sene içerisinde Çin’de açılması beklenen ve tam 2 milyar dolarlık bir yatırımla kurulacak olan devasa fabrikanın temeli atılmışken, hem fabrikanın geleceği hem de mevcut ilişkiler üzerine ehemmiyetli bir toplantı gerçekleştirildi.

Taraflar, toplantı sonrası kısa bir izah yaparken, görüşmenin pozitif geçtiğini ve temasların iki taraf için de yararlı olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Donald Trump ‘ın“Çin’le görüşmeler şu an oldukça olumlu ilerliyor.” tweet’inden sonra ilişkilerin normalleşme yolunda hızla ilerlediğini söyleyebiliriz.

Her iki ülkede de ciddi yatırımlar tasarılayan Tesla ve Elon Musk cephesiyse, bu ilişkilerin emniyet sibobu olacak gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen