İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Elektrikli Otomobile 60 Milyar Dolar Yatırım Yapacaklar
Trendlerdeki Yazı

Elektrikli Otomobile 60 Milyar Dolar Yatırım Yapacaklar

Alman otomotiv firmaları, önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacağı tahmin edilen elektrikli ve sürücüsüz araç mevduatlarını hızlandırıyor. Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği’nden (VDA) yapılan açıklamaya göre, Almanlar önümüzdeki yıllarda söz konusu alanlara aşağı yukarı 60 milyar euroluk yatırım yapmayı hedefliyor. VDA Başkanı Bernhard Mattes, “Önümüzdeki 3 yıl içinde elektriki mobilite çözümlerine 40 milyar euro harcayacağız. Dijitalleşme çalışmaları kapsamında, bağlanabilir ve otonom araçlara ise 18 milyar euro yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi…

elektrikli-araba-sarj-aleti-bir-portal

Otomobil dünyasındaki değişen trendler oyunun kurallarını değiştirirken, rekabette geri kalmak istemeyen Alman otomobil endüstrisi de altyapı mevduatlarına hız vermeye hazırlanıyor.

Bünyesinde 600 şirket bulunan Alman Otomotiv Endüstrisi Birliği’nden (VDA) yapılan açıklamaya göre, Alman firmalar önümüzdeki 3 yıl içinde elektrikli ve otonom (sürücüsüz) otomobillere aşağı yukarı 60 milyar euroluk (68 milyar dolar) mevduat yapacak.

elektrikli-araba-sarj-aleti-2-bir-portal

VDA Başkanı Bernhard Mattes, “Önümüzdeki 3 yıl içinde elektrikli mobilite çözümlerine 40 milyar euro harcayacağız. Dijitalleşme çalışmaları kapsamında, bağlanabilir ve otonom araçlara ise 18 milyar euro mevduat yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

‘ALICILARA TEŞVİKLER SUNULMALI’04

Bu dönemde Alman üreticilerin ürettiği elektrikli model sayısının 100‘e çıkabileceğini de vurgulayan Mattes, “Almanya, birkaç büyük Avrupa ekonomisiyle beraber, elektrikli araç sayısında Avrupa Birliği (AB) ortalamasının çok üstünde” ifadesini kullandı.

VDA Başkanı, elektrikli otomobiller için şarj altyapısının genişletilmesi ve söz konusu otomobillerin alıcılarına teşvikler sunulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen