İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Electronic Arts 350 kişiyi işten çıkarıyor!

Electronic Arts 350 kişiyi işten çıkarıyor!

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Electronic Arts, bu kez işten çıkarma haberi ile gündeme geldi. 350 çalışanını işten çıkaracak olan şirketin gerekçesi ne? İşte bütün ayrıntılar…

İlgili Yazı

LOTR: Gollum oyunu geliyor! işte Detaylar

Electronic Arts Küçülmeye gidiyor!

Oyun Dünyasının en büyük firmalarından biri olan Electronic Arts, oyun geliştirme konusu ile ilgilîki stratejilerini değiştirmek amacı ile geliştirme, yayınlama ve pazarlama alanında çalışan 350 kişiyi işten çıkaracağını resmî olarak duyurdu.

Söz konusu açıklama, bizzat şirketin CEO’su Andrew Wilson tarafından yapıldı. Andrew Wilson yaptığı açıklamada bu kararın çok zor alındığını vurguladı. Bu tür kararların alınmasının oldukça önemli olduğunu da açıkladı. Wilson, şirketten ayrılacak olan çalışanların bütün haklarını alacaklarını da sözlerine ekledi. Bu karar ile beraber şirket küçülmeye ve zihniyet değişikliğine gidecek.

electronic-arts-350-kisiyi-isten-cikariyor-bir-portal-1

İlgili Yazı

Google Stadia internet gereksinimi açıklandı!

Popüler oyun firması EA son günlerde kullanıcıların hedefinde yer alıyordu. Bunun nedeni bütün oyunlarının çevrimiçi olması, hikayeye önem vermemeleri ve en can sıkıcı nokta olan micro transactions sistemi. Firma, 350 kişiyi işten çıkarmasının sonrasında yeniden eleştirilerin odak noktası olabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? EA oyunlarını oynuyor musunuz? Micro transactions sistemi ile ilgili kanaatleriniz neler? Oyun içi satın alma yapıyor musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen