1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. E-Devlet için yeni hizmet: Mobil Hat Başvuru!

E-Devlet için yeni hizmet: Mobil Hat Başvuru!

Son zaman kullanıma sunulan bazı hizmetlerle beraber, hayatı basitleştirici bazı prosedürleri E-Devlet üzerinden yapmanız mümkün kılındı. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamada, bazı abonelik prosedürlerinin de E-Devlet üzerinden yapılabileceği açıklanmıştı. E-Devlet üzerinden mobil hat müracaat dönemi, bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Yeni hizmete yönelik ayrıntılar haberimizde.

İlgili Yazı

Yerli otomobil segmenti belli oldu! İşte Detaylar

E-Devlet üzerinden mobil hat müracaat dönemi başladı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamayla birlikte, E-Devlet kapısı üzerinden mobil hat müracaat prosedürleri kullanıma sunuldu. Söz konusu prosedürler 29 Mart 17:00 itibariyle herkese açık bir biçimde sunulacak. Bu hizmeti şimdilik Turkcell ve Türk Telekom operatörleri için kullanmanız mümkün.

e-devlet-abonelik-islemleri-kolaylasiyor-bir-portal
Söz konusu hizmetle beraber yeni bir numarayı seçip, yeni abonelik için müracaat yapmanız mümkün kılındı. Bununla birlikte yeni abonelik tanımlayacağınız numara için tarife seçim prosedürlerini de panel üzerinden tamamlayabiliyorsunuz. Bu hizmetle birlikte yeni hat prosedürleri için uzun süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

İlgili Yazı

Coca-Cola, Piyasaya Yepyeni Bir Ürün Sunuyor: Energy İçeceği

Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha önce neler söylemişti?

Fuat Oktay daha önce yaptığı açıklamada ”Vatandaşlarımızın en fazla vaktini alan prosedürlerden birisi de abonelik prosedürleri. Bu konuya bilhassa önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik prosedürleri devlet hizmeti üzerinden yapılmaya başlanacak. Aynı biçimde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu hususta mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. e-Devlet üzerinden prosedür yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen