1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Düz Dünyacılar, 2020’de Antarktika’ya Gidecek

Düz Dünyacılar, 2020’de Antarktika’ya Gidecek

Dünya’nın düz olduğuna inanan insanlardan oluşan bir grup, ‘Dünya’nın sonu’nu görmek için Antarktika’ya sefer düzenleyecek.

Eskiden Dünya’nın düz olduğuna inanılıyordu. Sonra bilimin yükselmesiyle birlikte gezegenimizin tam anlamıyla olmasa da küre biçiminde olduğu ortaya çıktı. (Kutuplardan biraz basık, ekvatordan biraz şişkin bu şekle geoid adı verildi.)

İlgili Yazı

Dünya’ya En Yakın Gezegen Hangisi?

Aradan yüzlerce yıl geçti ve şimdi, gezegenimizin düz olduğunu iddia eden insanlardan oluşan bir grup ortaya çıktı. Bu kişilere göre Dünya düzdür ve küresel olduğu bir hükümet komplosundan ibarettir.

duz-dunya-bir-portal-min

Düz Dünya Uluslararası Kongresi’nde, organizasyonun 2020 yılında Antarktika’ya gideceği açıklandı. Grup sözcüleri konu ile ilgili ayrıntılı açıklamalar yapmaktan kaçındı.

Durumun ironik ve komik yanı ise ekibi Antarktika’ya götürecek olan ekibi taşıyan gemi, küresel Dünyaya uygun navigasyon sistemleri kullanıyor.

Düz Dünyacılar, gezegenimizin bir tepsi gibi dümdüz olduğuna ve etrafını saran buzlarla kaplı olduğuna inanıyorlar. Bu nedenle de Antarktika’nın Dünyanın sonu olduğunu düşünüyorlar.

Son dönemde Düz Dünya teorisine inananların sayısı son derece arttı. Netflix de ‘Beyond the Curve’ isimli belgeseli ile bu konuyu irdeledi. Sık sık tartışma konusu olan YouTuber Paul Logan da bu konu ile ilgili bir proje hazırlığı içerisinde.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Yaşam Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen