Donald Trump şakası nedeniyle John Mulaney’e Gizli Servis soruşturmasıDonald Trump şakası nedeniyle John Mulaney'e Gizli Servis soruşturması

Ünlü komedyen John Mulaney, Donald Trump hakkında yaptığı düşünülen esprileri nedeniyle Gizli Servis tarafından soruşturulduğunu açıkladı.

ABD’li ünlü komedyen John Mulaney’in Gizli Servis tarafından soruşturulduğu ortaya çıktı.

USA Today’in haberine göre, ünlü komedyen, 2020’de katıldığı Saturday Night Live programında yaptığı Donald Trump’ı ima eden şakalar nedeniyle federal güçler tarafından arandı.

Mulaney, Trump hakkında olduğu tahmin edilen skecin açılış monoloğunda şu sözleri paylaşmıştı:

“ÖYLE GÜÇLÜ BİR MANYAKTI Kİ…”

“Julius Ceaser o kadar güçlü bir manyaktı ki, tüm senatörler bıçakları kaptı ve onu bıçaklayarak öldürdü. Bunu şimdi geri getirirsek ilginç bir şey olurdu.”

Mulaney’in, Gizli Servis’in ilgilendiği bir başka şakası da şuydu:

“Avukatıma o şakayı yapıp yapamayacağımı sordum, bir başka avukatı arayayım dedi, o avukat evet dedi. Politika üzerinde durmuyorum ama kurucu atalardan hiç hoşlanmıyorum. İnsanların böyle olmasından nefret ediyorum, Tanrı hiçbir zaman kurucu atalar kadar büyük bir insan grubu yaratmadı. Evet, ’92 Bulls. Bu, Birleşik Devletler için mükemmel bir metafor. Ben çocukken, Birleşik Devletler 1992’deki Michael Jordan gibiydi. Şimdi Birleşik Devletler şimdiki Michael Jordan gibi.”

“13 YILDIR ONUNLA DALGA GEÇİYORUM”

Jimmy Kimmel Live programına soruşturma hakkında konuşan ünlü komedyen, “Beni soruşturan kişi, şakanın Donald Trump’la hiçbir ilgisi olmadığını çok iyi anlıyordu çünkü bu ona dolaylı bir atıftı. Onun hakkında hiçbir şey söylemedim. Risk değerlendirmesi açısından, beni izleyen hiç kimse, bir kişiden bahsettiğimi düşünmedi” dedi.

Mulaney, “2007’den beri onunla ilgili şakalar yaptığımı söyledim, bu yüzden 13 yıldır onunla dalga geçiyorum. Şaka ise Gizli Servis tarafından temize çıkarılacağımı söylediler” ifadesini kullandı.

Soruşturma, şubat ayından aralık ayına dek sürdü.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.