1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Daimler Ve BMW Güçlerini Birleştirdi!
Trendlerdeki Yazı

Daimler Ve BMW Güçlerini Birleştirdi!

Almanya’nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, ‘sürücüsüz otomobiller’ için beraber çalışma kararı aldı.

daimler bmw 2

Alman otomotiv üreticileri Daimler ve BMW’den yapılan ortak açıklamada;

Sürücü destek sistemleri, otoyollarda otomatik sürüş ve otomobillerin park etme özellikleri için yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine yönelik uzun dönemli iş birliği anlaşması imzalandığı duyuruldu.

Açıklamaya göre iki şirket;

İleride dinamiklikte kilit rol oynayacak teknolojileri geliştirmek için beraber çalışacak ve beş yıl içinde otomobiller için bu ileri seviyede teknolojileri üretmeyi hedefleyecek.

Almanya merkezli ve lüks araç pazarında dünya ölçeğinde en kuvvetli rakip olan iki şirket, söz konusu teknolojileri geliştirmek için oluşacak maliyetleri de paylaşacak ve bunun yanı sıra Google gibi rakiplerine karşı daha süratli hareket edecek.

Açıklamada, amacı;

“Esnek bir platform ve daha kısa inovasyon döngüsü” olarak ifade edilen söz konusu iş birliğinin, sürücüsüz otomobil konusu ile ilgili etkinlik gösteren diğer katılımcılara da açık olduğu vurgulandı.

Öte yandan, 2018’de dünyanın en yüksek cari fazla veren ülkesi olan Almanya, söz konusu dönemde aşağı yukarı 230 milyar avroluk otomobil ve parçaları ihraç etmişti.

Almanya, İkinci Dünya Savaşı sonrasında otomobil endüstrisine yaptığı mevduatlar ve yüksek ArGe harcamaları ile Avrupa’daki otomotiv üretiminin lideri ve dünyanın en büyük ihracatçısı oldu.

Fakat ülkenin son günlerde elektrikli arabalar konusu ile ilgili geride kalması, Alman kamuoyunda eleştirilere sebep veriyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen