İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil için resti çekti!

Uzun bir süredir merakla umulan yerli otomobil ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklama yaptı. Erdoğan yerli otomobil geliştirme sürecinin yavaş ilerlediğini açıkladı.

Erdoğan yerli otomobil için: “Ya yapacaklar veya hesaplaşacağız.” dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştuğu oturumda yerli otomobil ile ilgili açıklama yaptı. Yöneltilen soruya karşılık yerli otomobilin geliştirilmesi noktasında 5 büyük şirkete birçok desteği ve teşviği verdiklerini ifade etti.

cumhurbaskani-erdogan-yerli-otomobil-icin-resti-cekti-bir-portal

İlgili Yazı

Yerli Otomobil Elektrikli ve Otonom Olacak

Buna rağmen işi hafiften aldıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı, sert konuştu ve “Artık bizim buna tahammülümüz yok.” dedi. Konuşmasına “İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa diğer arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurt dışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye’den de ortak yatırımcılar vereceğiz.” ifadeleriyle devam etti.

Yerli otomobili üretecek konsorsiyumun üyeleri olan Anadolu Holding, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding, 2 Kasım 2017 tarihinde protokolü imzalamıştı. Buna yönelik olarak “Biraz gevşeme var. Şu seçimlerin sonrasında bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen