1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Çinli Satıcılar, iPhone’ların Satış Fiyatlarını Bir Kez Daha Düşürdü

Çinli Satıcılar, iPhone’ların Satış Fiyatlarını Bir Kez Daha Düşürdü

iPhone’larda hedefledikleri satış rakamlarına ulaşamayan Çinli satıcılar, cihazların fiyatlarında indirime gitti.

iPhone 8, iPhone XR ve iPhone Xs satışlarının beklenen sayıların çok ama çok altında kalmasının sonrasında Apple, geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde bu akıllı telefonları için fiyatlarda (Çinli satıcılar için) indirime gitmişti. Tayvan’da bulunan Taipei Merkez Haber Ajansı’nın haberine göre Çinli şirketler, iPhone Xs ve iPhone Xs Max model akıllı telefonlarda ekstra bir indirime gitti.

iphone-cin-bir-portal

Apple’ın geçtiğimiz senenin sonuna doğru duyurduğu akıllı telefonu iPhone Xs için Çinli satıcılar 1000 yuan (~150 dolar) indirime gitti. Cihazı internet üzerinden almak isteyenler içinse bu indirim 1300 yuana (~195 dolara) kadar çıkıyor.

Konu iPhone Xs Max’e geldiği zaman indirim sözcüğünün hakkının verildiğini söyleyebiliriz. Zira Çinli satıcılar, Apple’ın en kuvvetli akıllı telefonu için 1700 yuan (~250 dolar) indirime gitti. Cihazı internet üzerinden alacak kişiler içinse bu indirim daha da artarak 2000 yuan (~300 dolar) olarak uygulanıyor. İndirimleri daha ayrıntılı araştırmak için JD.com web sitesine buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

iphone-x-xsmax-bir-portal

Apple’ın resmi web sitesinde ya da mağazalarında herhangi bir indirim şu an için söz konusu değil. Bu indirimlerin satıcıların kendileri tarafından yapıldığı vurgulanıyor. Apple’ın ülkelere göre cihazlarında indirimler yapacağını geçtiğimiz aylarda duyurmuş olması yüzleri en azından tebessüm ettiriyor.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Akıllı Telefon Haberlerimize de Göz atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen