İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çin’deki izleyicilere Game of Thrones şoku!

Çin’deki izleyicilere Game of Thrones şoku!

abd-cin-geriliminden-game-of-thronesta-etkilendi

ABD başkanı Donald Trump’ın Çin’e karşı uyguladığı yaptırımlar son 24 saat içerisinde zirveye ulaştı. Google’ın Huawei ile ilişkilerini askıya almasından hemen sonra Intel, Qualcomm ve Broadcom’da ilişkilerini askıya aldı.

Diğer yandan Microsoft’un da ilişkilerini askıya alarak Windows işletim sistemi konusu ile ilgili Huawei’ye destek vermeyi sonlandırılacağı iddia edilirken, iki ülke arasındaki stresden Game Of Thrones’da etkilendi.

İlgili Yazı

Game of Thrones’un Son Bölümünün Ardından Paylaşılan Birbirinden Komik 11 Tweet

Game of Thrones ABD – Çin savaşı nedeniyle yayınlanmadı!

Game of Thrones’un Çin’deki yayın haklarını elinde bulunduran Tencent, final bölümünü yayınlayamadı. İlk etapta teknik bir hata olduğu söylense de, bir HBO sözcüsü teknik olarak herhangi bir sorun yaşanmadığını açıkladı.

ABD ile devam eden ticari anlaşmazlıklar nedeniyle Game Of Thrones’un yayınlanmasının yasaklandığı açıklandı. Çin Dış işleri Bakanlığı sözcüsü Lu Kang, ABD ile Çin arasında ticari görüşmelerin başarısız olduğunu dile getiriyor.

game-of-thrones-1

Game Of Thrones bütün Dünya ile benzer biçimde Çin’de son derece tanınmış olan bir dizi. Son sezonda 550 milyondan fazla kez izlenen Game Of Thrones’a, Çin’deki hayranları şu anda yalnızca torrent siteleri üzerinden erişebiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen