İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Chrome Karanlık Mod nihayet geldi! işte Detaylar!

Chrome Karanlık Mod nihayet geldi! işte Detaylar!

Uzun bir süredir merakla umulan Chrome Karanlık Mod nihayet geldi. Chrome’un 74. versiyonunun betasıyla beraber ortaya çıkan özelliğin yanı sıra Chrome 74 betasıyla bakalım ne gibi yenilikler geliyor?

İlgili Yazı

Google, sektörleri nasıl değiştiriyor?

Chrome Karanlık Mod özelliği yayınlandı!

Günümüzün en fazla kullanılan tarayıcılarından birisi olan Google Chrome uzun vakittir umulan bir özelliği kullanıma sunuyor. Chrome 74 beta ile beraber ortaya çıkan karanlık modun bütün Kullanıcılara sunulması ise an meselesi.

Windows, Mac ve Linux için yayınlanan Chrome 74 beta ile ortaya çıkan karanlık mod, karanlık ortamlarda çalışmayı çok daha basit hale getirmeyi hedefliyor. Windows’un Ayarlar bölümünden koyu ya da açık olarak ayarlayabilmeniz mümkün kılınmış.

Bunun yanı sıra “Animasyonları Kaldır” ve “Hareketi Azalt” seçeneklerini de Kullanıcıya sunan yeni Chrome betası, gözünüzü yormamak için elinden geleni yapıyor.

Chrome 74’ün yeni özellikleri ile ilgili konuşan Thomas Steiner “Süslü efektler, göz yoran reklamlar, animasyonlar ve otomatik oynatılan videolar bazı durumlarda çok can sıkabiliyor. Hareketi ve animasyonu azaltma özelliği ile beraber geliştiriciler daha az hareket içeren sayfalar oluşturarak Kullanıcıları memnun edebilirler. Buna otomatik video oynatmanın kaldırılması ve belirli Kullanıcılara özel olarak sayfaların tekrar tasarlanması da dahil.” açıklamasını yaptı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen