1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Cem Yılmaz Organize İşler’in Netflix’e Satılması Hakkında Açıklama
Trendlerdeki Yazı

Cem Yılmaz Organize İşler’in Netflix’e Satılması Hakkında Açıklama

Türkiye’yi güldüren adam Cem Yılmaz, Organize İşler’in Netflix’te yayınlanmasına şaşırdığını açıkladı.
Henüz vizyondaki ikinci haftasına girmişken bir anda Netflix’e satılarak büyük şaşkınlık yaratan Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ile ilgili bir açıklama da Cem Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, vaziyetten daha önce haberdar olmadığını ve kendisinin de vaziyete şaşırdığını açıkladı.

cem-yilmaz-bir-portal

Ünlü komedyen, sevgilisi Defne Samyeli ile gittiği bir alışveriş merkezinin çıkışında kısa bir röportaj gerçekleştirdi. Cem Yılmaz, kendisine filmin Netflix’e satılmasıy ile ilgili sorulan soruya şu şekilde cevap verdi:

“Benim de haberim yoktu, ben de görünce şaşırdım. Benim filmlerim sinemada gösterime girecek. Benim öyle bir kanaatim yok.”

Geçtiğimiz günlerde Karakomik Filmler’in gişe tarihinin bahara ertelendiğini duymuştuk. Görünen o ki Cem Yılmaz’ı sevenler bir süre daha beklemek halindelar.

Gelelim bir diğer dikkat çeken gelişmeye… Organize İşler: Sazan Sarmalı’nın Netflix’e satılması sonrasında sinema dünyası tekrar kaynamaya başladı. Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) üyeleri, filmin yapımcısı BKM’ye ve dağıtımcı CJ Entertainment’a karşı dava açmaya hazırlanıyor.

yilmaz-erdogan-cem-yilmaz-bir-portal

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) üyeleri, cumartesi günü inanılmaz toplantı yaptı ve süreçten duyulan rahatsızlık sonrasında dava açacaklarını resmen açıkladıler.

SİYAS’ın açıklaması şöyle:

Ulusal basınımıza ‘Türk Sinemasında devrim’ başlığı ile yansıyan bu gelişme, Türk sineması için devrim değil bir darbedir. Çıkan yasanın yaptırımlarının altı ay ertelenmiş olması sebebiyle bazı yapımcı şirketler, sezonun en yüksek gişe beklentili filmlerini belirsiz bir tarihe ertelemiş ve bu da sektörde büyük bir düşüş ve ekonomik krize neden olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kültür ve Turizm Bakanımızın Türk Sinemasının gelişimi için bizzat tam desteklediği bu dönemde yaşanan vaziyet, yalnızca gişe kaybı değil ülke sinemasına vereceği hasar sebebi ile milli menfaatlerimiz açısından bir yapımcının kar-zarar perspektifini çok aşan boyutta, büyük bir risktir.

Benzer bir travmanın yeniden yaşanmaması için kanun yapıcının dünyadaki mevcut örneklerdeki gibi süre sınırı getirmesini bekliyoruz.

Netflix’in konu hakkında yaptığı film açıklaması ise şöyle: “Türkiye dahil, ABD’den İngiltere’ye, Kanada’dan Danimarka’ya, 190’dan fazla ülkedeki izleyiciler, İstanbul’un altını üstüne getiren üçkağıtçı Asım Noyan ve çetesinin maceralarına tanıklık edecek.”
İlgili Yazı

Organize İşler: Sazan Sarmalı, Daha Vizyondan Kalkmadan Netflix’te Yayınlandı

Sizde bu konu hakkında ki fikir ve görüşlerinizi yorum bölümünden belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen