1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Captain Marvel Filminin Ardından Kaç Jenerik Sonrası Sahne Olacak?

Captain Marvel Filminin Ardından Kaç Jenerik Sonrası Sahne Olacak?

Marvel’ın ilk kadın ana karakterli filmi Captain Marvel için artık son derece kısa bir süre kaldı ama filme gitmeden önce eğer filmde artık Marvel filmlerinde klasikleşen ‘jenerik sonrası sahneler’ mevcut olup olmadığını merak ediyorsanız, mutlaka haberimize göz atmalısınız.
Marvel’ın artık geleneği haline getirdiği jenerik sonrası sahnelerin Captain Marvel’da da olacağını tahmin ediyorduk ve bu yüzden, yayınlanan görüntüler pek de sürpriz olmadı. Fakat bu sefer yayınlanan sahneler, diğer filmlerden son derece farklı. Gelin izlemeye değer bu sahnelere yakından bakalım.

captain-marvel-bir-portal

Filmde iki tane jenerik sonrası sahnesi mevcut. Biri jenerik yazılarının aktığı sırada gelen ve daha fazla hikâyenin devamı ile ilgili bilgiler içeren bir sahne olacak. Diğeri ise jenerik yazılarının sonunda gelen ve daha fazla mizah içerikli bir sahne olarak karşımıza çıkacak.

Ant-Man and The Wasp filmindeki jenerik sonrası sahnelerden biri çok önemli ve gerekli bir sahneydi, çünkü filmi Avengers: Infinity War ile bağlayarak Marvel Sinematik Evreni’ne resmen giriş yaptığını belirtiyordu. Ancak daha önce fragmanda da gördüğümüz jenerik yazılarının sonunda gelen karıncanın davul çaldığı sahne, pek de beklemeye değer bir sahne değildi. Captain Marvel ile jenerik sonrası sahne formülünün iyi işlendiğini söyleyebiliriz, iki sahne de seyircilerin ilgisini çekebilecek kadar iyi.

Sözü fazla uzatmadan spoiler’sız özete geçelim

Filmde daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi iki tane jenerik sonrası sahne mevcut. Bunlardan biri, bizleri son derece heyecanlandıran Avengers: Endgame hakkında çok önemli bir sahne. Bu da Captain Marvel’ı, Endgame’de göreceğimiz netleşti demek oluyor. Şunun da bilgisini verelim; Captain Marvel, Marvel evrenindeki gelmiş geçmiş en kuvvetli karakter olacak, Thor’dan bile. Hatta o kadar kuvvetli ki Guardians of The Galaxy’den tanıdığımız Ronan’ın gemisini gerçek anlamda içinden geçerek patlatıyor. Bilindiği gibi Captain Marvel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girecek.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Sinema Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen